Szukasz Pracy Za Granicą .Nie Popełniaj Tych BŁĘÓW

in polish •  4 months ago

maxresdefault.jpg


Mając zamiar wyjechać za granice np.do Niemiec musisz przede wszystkim wziąść pod uwagę te aspekty :

Pracodawca nigdy nie ufaj nikomu poprzez zwykłą rozmowę telefoniczną

Jeśli przyszły pracodawca nie będzie chciał udzielić Ci podstawowych informacji chociaż by takich jak swoje dane personalne oraz NIP firmy ,siedziby po prostu dane które powinny być jawne dla każdego,od razu możesz zreygnować o pracy u takie delikwenta !

Jeśli jedziesz poprzez Agencje Pracy również postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o takowej "instytucji" Dlaczego ? Podam przykład swojego przyjazdu do Bremen .Po przyjedzie na miejsce zostałem poproszony abym zadzwonił od razu do koordynatora,że już jestem na miejscu po czym zaraz przyjedzie po mnie ktoś z firmy (tak było ustalane w Polsce) po 2 godzinach przyjechał po mnie jakiś człowiek o "śniadej cerze " pewnie ktoś by zapytał a jak on cie rozpoznał ,że to ty akurat ...stoisz i czekasz na niego -szczerze sam nie wiem ... Zawiózł mnie do hotelu pracowniczego po czym po niemiecku powiedział ,że jutro o 7.00 mamy stać z resztą pracowników z hotelu przed wejściem i czekać na busa który miał wozić nas do pracy.Codziennie wstawaliśmy i czekaliśmy tak przez 3 dni po czym na 4 dzień przyjechał po nas jakiś całkiem inny człowiek i powiedział ,ze porozwozi nas po mieszkaniach za które oczywiście mamy płacić po 340 Euro miesięcznie.Kiedy weszliśmy do swoich lokali zobaczyliśmy coś co myślę ,że nawet ludziom z tzw. slums 'ów było by śmieszne albo zwyczajnie obrzydzające : grzyb na ścianach ,nawet brak ramek na żarówki .

Nie na namyślając się długo zadzwoniłem do koordynatora ale już niestety nie było odzewu .Całe szczęście ,że miałem pieniądze na bilet i pieniądze na koncie o jedzeniu już nie mówiącMógł bym prawić jeszcze wiele morałów na temat jak się przygotować do wyjazdu za granice dlaczego warto dlaczego nie.Na co jeszcze trzeba uważać ale myślę ,że już jest na tyle tego w internecie ,że chociarz warto było dotrzeć tym postem choć do jednej osoby tutaj na "steeamit" aby przed wyjazdem za granice podjeła odpowiednie działania aby nie wylądowała w takim szambie jak jak kiedyś


0.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Myślę, że lepiej jest zamienić #polish-artykuly na #pl-artykuly ;)

Congratulations @kononowicz! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 100 upvotes. Your next target is to reach 200 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!