NA DŁUGIE ZIMOWE WIECZORY… BANG! GRA PLANSZOWA - CZARNYSZLAK :)

in #polish4 years ago (edited)

11894516_717634791676444_2610395500699202049_o.jpg
Zdjęcie zrobione przez @hallmann

Zastanawialiście się kiedyś jak by to było udać się, niczym Marty i doktor Brown z „Powrotu do przyszłości”, w czasy dzielnych szeryfów, Indian, zuchwałych rewolwerowców? Nic straconego! Gra Bang! zabierze Was prosto na Dziki Zachód.

W karciance gracze wcielają się w role szeryfa i jego zastępców, dążących do zaprowadzenia praworządności w miasteczku (pozbycia się bandytów), bandytów, którzy z kolei chcą wyeliminować szeryfa, oraz renegata, którego celem jest pozostanie samemu na placu boju. Równocześnie każdy losuje kartę postaci, która określa jego dodatkową umiejętność. Co ciekawe, tylko funkcja szeryfa jest jawna, co daje pole do użycia blefu – czy, dajmy na to, „Suzy Lafayette” broniąca szeryfa to jego zastępczyni, czy może renegatka próbująca uśpić czujność stróża prawa – mogą głowić się uczestnicy rozgrywki.

Gracze starają się zrealizować swe cele za pomocą kart zdarzeń czyli m.in. uników i strzałów oraz ekwipunku – np. broni o większym zasięgu niż startowy Colt, którym możemy strzelać wyłącznie do najbliżej siedzących. Może więc okazać się, że postać, którą chcemy wyeliminować, jest dla nas początkowo nieosiągalna.

Bang! to gra dynamiczna, o nieskomplikowanych zasadach, ale jednocześnie pozwalająca na dziesiątki kombinacji i wymagająca trafnej oceny sytuacji na stole. Jest przeznaczona na 4 do 7 osób, przy czym najlepszą zabawę zapewnia pełny skład. Jednak niezależnie od ilości graczy możemy liczyć na emocjonujące starcia i riposty same cisnące się na usta po brawurowych pojedynkach.

Ekipa Czarnego Szlaku regularnie wyrusza w podróż po Dzikim Zachodzie – wszystkich innych chętnych zapraszamy do zakupu w naszym sklepie lub do przetestowania gry w sąsiedzkim Królestwie Bez Kresu. i tutaj zapraszam również do Dawida Hallamanna @hallmann, aby dowiedzieć się więcej na temat Królestwa Bez kresu! :)

TEKST NASZEGO AUTORSTWA @radomirgs - STRONA NASZEGO SKLEPU ''CZARNY SZLAK'' czarnyszlak.com

Sort:  

TEKST NASZEGO AUTORSTWA @radomirgs - STRONA NASZEGO SKLEPU ''CZARNY SZLAK'' czarnyszlak.com

Coin Marketplace

STEEM 0.31
TRX 0.06
JST 0.042
BTC 37710.59
ETH 2509.49
USDT 1.00
SBD 4.07