Czy wiesz, że? Fakty które mogą was zaskoczyć! #1

in #polish4 years ago (edited)

Przechwytywanie.PNG
Cześć, cześć!
Przygotowałem dla was listę ciekawostek które naprawdę mogą was zaskoczyć, sam czytając niektóre byłem w niezłym szoku, a więc zaczynamy!

 1. Czy wiesz, że oglądanie filmów o charakterze zabawnym czyli komedie i inne tego typu działają zbawienne na nasze ciało?
  Dlaczego?
  Śmiech obniża ciśnienie, a przy nadciśnieniu nasz mózg pracuje gorzej, a lepszy przepływ krwi w mózgu sprawia, że nasza koncentracja jak i pamieć staje się lepsza
  Śmiech dotlenia organizm. Czym lepiej dotleniony organizm tym, tym więcej człowiek posiada energii
  W latach 70 średnia śmiania się na dzień wynosiła 40 razy, a dzisiaj ta liczba wynosi 16 razy, a więc Steemitianie DUŻO UŚMIECHU WAM ŻYCZĘ!!

 2. Czy wiesz, że podgrzewając skrobie do temperatury 120 stopni Celsjusza zmienia się w rakotwórczy związek zwany Akrylamidem?
  Spore jego ilości znajdziemy w FRYTKACH, więc dla waszego zdrowia radzę ograniczyć je do minimum, a jeśli już to nie wybierać je z McDonaldsa :)

 3. Czy wiesz, że często niedoceniany ogórek posiada w swoim składzie kukurbitacyny?
  Jest to substancja, która chroni przed rozwojem nowotworów PS. Nie łączcie ogórka z pomidorem. W ogórkach znajduje się enzym - askorbinaza, która rozkłada witaminę C, a pomidor właśnie ma sporo witaminy C w sobie :)

 4. Czy wiesz, że lody z McDonaldsa w składzie zawierają wyłącznie stuczny aromat waniliowy, 6 łyżeczek cukru oraz 1 łyżeczkę czystego tłuszczu. Można dodać tylko jedno. MNIAM :)

 5. Czy wiesz, że nazwa ''Wyspy Kanaryjskie'' nie podchodzą od ptaków lecz od łacińskiego ''Canis''. Słowo Canis oznacza pies , a za dawnych czasów wyspę zamieszkiwały masowo psy :)

 6. Czy wiesz jak szybko śmieci ulegają rozpadowi?
  od 500 lat zwyż - opony, styropian, pieluszki jednorazowe,
  400 lat - niektóre rodzaje plastików,
  350 lat - puszki aluminiowe,
  100 lat - puszki po konserwach,
  40 lat - skórzane buty,
  5 lat - karton po mleku, drewno sosnowe,
  1 rok - skarpetka wełniana
  6 miesięcy - skórka banana, skorupki jajka,
  5 miesięcy - gazeta,
  4 miesiące - pieluszki bawełniane
  PS. Sam jestem w szoku jak to długo trwa, nigdy nad tym się nie zastanawiałem.

 7. Czy wiesz, że roztarte truskawki pozostawione w buzi na dłuższa chwilę sprawią, że wzmocnią się Twoje dziąsła i wybielą zęby :) PS. Oczywiście pamiętajcie, ze systematyczność jest tu zapewne wskazana!! :)

 8. Czy wiesz, że LISY żyją w samotności?
  Zapewne jest to spowodowane tym, że samotne zwierze jest trudniej zauważyć, łatwiej jest mu złowić ofiarę, nie musi dzielić się z nikim pokarmem itp.

 9. Czy wiesz, że mycie rąk chroni Cię w jakimś stopniu przed grypą?
  Każdy kontakt twarzy z bakterią czyli rękoma które są brudne sprawia, że możemy się zarazić grypą. Został przeprowadzony test który sprawił, że dana liczba która tego nie robiła była narażona o 20 % na przeziębienie :)

 10. Czy wiesz, że całowania powoduje zmniejszenie próchnicy? Dodatkowa ślina pomaga w utrzymaniu czystości w jamie ustnej, a więc wstajemy z komputera, lecimy do swoich partnerek i kilka buziaków nie zaszkodzi!! :D

 11. Czy wiesz, że picie wody w odpowiednch porach ma wpływ na organizm człowieka?
  2 szklanki wody zaraz po przebudzeniu pomagają w aktywacji organów zewnętrznych przez co nasz organizm lepiej funkcjonuje, a wiadomo, że lepszy star to lepsze samopoczucie na cały dzień :)
  1 szklanka wody 30 minut przed posiłkiem polepsza metabolizm, a dokładnie trawienie danego pokarmu
  1 szklanka wody przed kąpielą czy prysznicem obniża ciśnienie krwi
  1 szklanka wody przed pójściem do łózka wspomaga w jakimś stopniu zapobiec atakom serca i udarom mózgu

 12. Kiedy kichasz twoje narządy przestają chwilowo pracować, łącznie z Twoim sercem. Czyli tak jakbyś przez chwile wszedł w stan uśpienia całkowitego :D

 13. Czy wiesz, że można tyć nie podnosząc insuliny i glukozy we krwi?
  Jest to spowodowane przez dopamine która odpowiada za odczucie sytości i głodu. Jeśli rozregulujemy jej działanie zostanie zachwiana nasza gospodarka przez co spowoduje efekt odwrotny czyli tycie :)

 14. Czy wiesz, że zmysł słuchu zaczyna funkcjonować od pierwszych dni życia?
  To powoduje, że noworodek słysząc to co się dzieje w otoczeniu uczy się w naturalny sposób słów przez co wreszcie będzie potrafiło samo mówić :)

 15. Czy wiesz, że wykonując pojedynczy krok ciało używa do tego 200 mięśni?
  Dlatego polecam zamiast samochodu wybierać przejście się w dane miejsce :)

 16. Czy wiesz, że mokra koszulka nie do końca jest wyznacznikiem ilości spalonych kalorii?
  Bywa też tak, że świadczy to o walce organizmu z obawy o przegrzanie organizmu :) Możesz chodzić i spacerować około 20 km i wcale się nie spocić, a spalisz dużą ilość kalorii :)

A teraz jeśli macie jakiś swój zaskakujący fakt, napiszcie w komentarzu o nim!

UPDATE: KOLEJNE 5 CIEKAWOSTEK DODANE :)

Sort:  

Fajny post ; )

Dziękuje bardzo, zrobię serię i za kazdym razem będę podwajał i szukał coraz to bardziej zaskakujące fakty :) Kolejny będzie z 30 ciekawostkami. Pozdrawiam! :)

Niezły post! Można się ciekawych rzeczy dowiedzieć :)

Dziękuje :) Chciałem własnie sprawdzić czy taki post wam się spodoba. Kolejne będą bardziej atrakcyjniejsze, naprawdę jest tego mnóstwo! :D

Domyślam się i czekam z niecierpliwością, Pozdrawiam :D

Super! :) Zaglądnę za jakiś i do Ciebie, ale aktualnie czekam na SP abym mógł wynagrodzić wartościowe posty, Pozdrawiam! :)

Ciekawe ciekawostki :)

Coin Marketplace

STEEM 0.31
TRX 0.06
JST 0.042
BTC 37853.74
ETH 2538.30
USDT 1.00
SBD 4.07