Real Madryt w drodze po 3 Tytuł z rzędu Champions League

in #polish6 years ago (edited)

Ogromne emocje do ostatniej minuty towarzyszyły podczas rewanżowego spotkania 1/2 Finału piłkarskiej Ligi Mistrzów na Santiago Bernabeu.

W obecności 77 459 widzów "Królewscy" wywalczyli 3 raz z rzędu awans do Wielkiego Finału w Kijowie.

Mecz stał na nie wiarygodnie wysokim poziomie od pierwszej minuty i trzymał w napięciu do samego końca, Sędzia z Turcji Cakir doliczył aż 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale piłkarzom Bayernu nie udało się zdobyć decydującego o awansie gola choć były na to szanse.

Zarówno, ani w pierwszym, ani w rewanżowym meczu Robertowi Lewandowskiemu i Cristiano Ronaldo nie udało się strzelić bramki.

Już w 3 minucie spotkania Bayern wyszedł na prowadzenie po golu Kimmich'a, potem historia się powtórzyła z pierwszego spotkania i Real zdobył dwie kolejne bramki, które zdobył Karim Benzema w 11 i 46 minucie. Nadzieję Bayernowi przywrócił w 63 minucie były piłkarz Realu Madryt w latach 2014-2017 James Rodriguez, który nie celebrował zdobytej bramki przeciw swojemu byłemu klubowi.

Dzisiaj poznamy rywala "Królewskich" i pozostaje pytanie czy As Roma po raz kolejny odrobi straty, w pierwszym meczu na Anfield Road uległa Liverpoolowi, aż 5-2 i do awansu Włosi potrzebują wygranej 3-0, 4-1. W 1/4 Finału Roma potrafiła odrobić 3 bramkową stratę z "Dumą Katalonii".
Historia lubi się powtarzać dlatego mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

W ostatnim czasie bardzo głośno mówi się o transferze znakomitego piłkarza z Egiptu (Liverpool) Mohameda Salah'a.

Prezes Florentino Perez (Real Madryt) chce wyłożyć za Salaha aż 160 milionów Euro.
Na liście życzeń "Królewskich" Mohamed Salah jest numerem 1,a dopiero później Robert Lewandowski.

Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na pięknym stadionie w Kijowie, w obecności ponad 70 tysięcy widzów 26.05.2018 o godzinie 20:45.

Sort:

Dobry mecz, niestety Lewandowski poniżej oczekiwań. Dobrze zagrał James Rodríguez który robił robotę. A zaznaczyć trzeba że mamy w grupie Kolumbie ;)
Mimo tego że nie jestem fanem Bayernu i nie kibicuje ten drużynie tylko dlatego że jest w niej jeden Polak. To uważam że gdyby grali Roben, Neuer, Boateng a Lewandowski był w nieco lepszej formie to w finale byłby Bayern.

W tym meczu zabrakło szczęścia Niemcom. Z Kolumbią będzie nie zbyt łatwo :) , Falcao, Rodriguez i kilku innych piłkarzy, ale 3 Mundial w XXI wieku Polaków i czas wyjść już z grupy :)

Trochę nieścisłości wdarło Ci się do artykułu. Real nie awansował do finału po raz czwarty z rzędu tylko trzeci i co za tym idzie, są na drodze do wywalczenia trzeciego trofeum z rzędu.

Coś mi się pomieszało :) Dzięki za czujność, sprostowałem :) Miłego dnia. Pozdrawiam

Ładny stadion ale naszemu nie dorównuje :)

Pozdrawiam i zapraszam

Dokładnie , Nasz Polski Narodowy jest piękniejszy pomimo dużo mniejszej pojemności :)

Panie Karolu za Twoją hojność fajny pomysł na relacjonowanie wydarzeń piłkarskich masz u mnie resteema !!!!

Dziękuję :) Pan u mnie też ma już nie jednego Resteema bo analizy w Pańskim wykonaniu są całkiem trafne i przydatne. Powodzenia i Pozdrawiam.

Według mnie Bayern lepiej wyglądał w dwu-meczu no ale "wygrywa" ta drużyna, która strzeli więcej goli a nie ładniej zagra. Szczęścia też piłkarze trochę mieli bo i w pierwszym spotkaniu sędzia mógł odgwizdać karnego jak i wczoraj po ręce marcello, na dodatek jeszcze prezent od bramkarza Bayernu.

Dokładnie też tak wywnioskowałem i w dwu meczu Bayern był lepszą drużyną :) Kontrowersji w obu meczach było sporo no ale to piłka.

Real awansował, ale w poprzednich latach wyglądał znacznie lepiej gdy wygrywał LM. Wydaje mi się, że w tym roku w finale będzie im znacznie trudniej. Jako kibic FCB liczę na Liverpool :)

Bardzo ciekawy artykuł, można się wiele rzeczy dowiedzieć :)