Niesamowity Finał 25 Edycji Champions League. Real Madryt sięgnął po 13 Tytuł Pucharu Europy

in #polish6 years ago (edited)

Na stadionie w Kijowie w obecności 61 561 widzów Real Madryt pokonał po bardzo emocjonującym meczu Fc Liverpool 3-1 i tym samym sięgnął po 3 tytuł Ligi Mistrzów z rzędu, a 13 tytuł Pucharu Europy..

Nie wątpliwie bohaterem i zarazem MVP tego spotkania był Walijczyk Gareth Bale, który wszedł na boisko w 61 minucie spotkania i było to "Wejście Smoka". Nos i wyczucie Zizu (Zinedine Zidane) niesamowite i już 3 minuty po wejściu w 64 minucie Gareth Bale zdobył moim zdaniem najpiękniejszą bramkę w tej Edycji Champions League, kapitalnie składając się do strzału z przewrotki.

Najlepszym zawodnikiem Fc Liverpool był Senegalczyk Mane, który doprowadził do wyrównania 1:1 w 55 minucie spotkania, a później mógł doprowadzić do wyrównania, 2:2 ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Ani Cristiano Ronaldo, ani Mohamed Salah nie błyszczeli w tym finałowym spotkaniu, jeżeli chodzi o Mohameda to w 30 minucie spotkania musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, kto wie jak by się potoczyły losy tego spotkania gdyby Salah mógł zagrać w całym meczu.
Występ Mohameda Salaha na zbliżający się Mundial w Rosji stoi pod dużym znakiem zapytania.

Dwa kuriozalne błędy bramkarza (Loris Karius) Fc Liverpool zostaną w jego pamięci do końca życia, a szczególnie pierwszy błąd na 1:0 dla Realu Madryt, piłka po wyrzucie ręką trafiła w Karima Benzema i wpadła do bramki, drugi błąd po strzale Garetha Bale w 83 minucie piłka leciała prosto na bramkarza i przez ręce wpadła do bramki.

Nie wątpliwie ten finał pozostanie długo w pamięci zarówno Garetha Bale i Lorisa Kariusa, ale też w pamięci wszystkich fanów piłki nożnej.

Przed nami najważniejsze wydarzenie czterolecia, Mundial w Rosji, który startuje już za 18 dni (14.06.2018) i nie wątpliwie nie zabraknie na nim wielu wspaniałych bramek i emocjonujących spektakli.

Sort:

Napisałeś nieprawdę. Nie jest to 13sta wygrana Realu w LM tylko 13sty Puchar Europy. Wcześniej te rozgrywki nie nazywały się Liga Mistrzów i miały inny format, ale grali o puchar Europy.

Co do samego finału to szkoda Liverpoolu i tych błędów bramkarza.

Dzięki, sprostowałem. Tak szkoda Liverpoolu,a błędy bramkarza aż 2 tak duże w finale to rzecz nie bywała. Szkoda też Mohameda Salaha , kontuzja i prawdopodobnie nie zagra na Mundialu.

Błędy bramkarza trochę zepsuły widowisko, lecz Realowi należał się ten tytuł, są piekielnie mocni.