$$ ILE ZARABIAJĄ E-SPORTOWCY ? $$

in polish •  10 months ago 

Witajcie Steemianie !

Technologia w naszych czasach rozwija się w zastraszającym tępie. Firmy produkujące sprzęty PC/konsole prześcigają się w osiągach swoich sprzętów, ulepszając je o nowe, lepsze karty graficzne, procesory [...]. Wraz z rozrostem tego sektora, rozwinęła się branża gier komputerowych, a co za tym idzie - e-sportu. Ten artykuł jest przeznaczony analizie zarobków e-sprtowców, źródeł ich dochodów oraz tego, na jakie dodatki mogą liczyć.

  • PRZED PRZECZYTANIEM: zapraszam do dyskusji w komentarzach, jeżeli moja praca przypadła Ci do gustu, spraw by ten post był lepiej pozycjonowany poprzez upvote / resteem ! DZIĘKUJĘ !

ZAPRASZAM !ŚWIAT E-SPORTU CZYLI JAK I NA CZYM ZARABIAJĄ E-SPORTOWCY !

Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć profesjonalni gracze. Ową dyskusję zacznijmy od tego, że e-sportowiec jest traktowany jako zawód, nie hobby ! Oznacza to, że profesjonalni gracze otrzymują regularną, ustaloną miesięczną pensję. W polskich realiach wynosi ono od 1,5 tyś do 6tyś złotych. Dadatkowo, profesjonalni gracze dostają dietę podczas zjazdów, na których wspólnie trenują < w przypadku gier zespołowych takich jak Dota, League of Leaguends czy CS:GO > . Jednakże zarobki profesjonalnego gracza się na tym nie kończą. Gracze zarabiają również na graniu na streamach na platformach takich jak Twitch czy połączonym z technologią blockchain Steem serwisie Dlive. Otrzymują oni tam wsparcie od fanów w postaci donation w różnych kwotach. Najbardziej lubiani streamerzy mogą liczyć na kilku a nawet kilkunasto tysięczne wynagrodzenie za prowadzenie streamów tygodniowo. Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę są reklamodawcy. Jakość wynagrodzenia za partnerstwo jest uzależnione od tego, jak bardzo popularny i lubiany jest dany e-sportowiec. Przykładowo, polskim najbardziej znanym e-sportowcem jest Pasha z drużyny VP grającej w Counter Strike. Jest on rozpoznawalny w całym świecie CS'a i może się cieszyć partnerstwem m. in. z rosyjskim media marktem.

Innym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę są turnieje e-sportowe. I tutaj również zaczyna się cała marketingowa machina. Podczas turniejów w docelowe miejsce zjeżdzają się fani drużyn z całego świata. Wraz z eventem organizowane są stoiska, na których sprzedawane są koszulki zawodników, gadgety oraz sprzęt komputerowy dla "prosów". Sam turniej ma z góry określoną pulę nagród. 

Na największe sumy mogą liczyć gracze Doty, łączna pula nagód w roku 2017 wyniosła blisko 38mln molarów. Na stosunkowo mniejsze lecz wciąż kolosalne pieniądze mogą liczyć gracze CS:GO, gdzie pula ta wyniosła prawie 20mln dolarów. Gracze LoL'a mieli do zgarnięcia łącznie około 12mln dolarów.

W 2019 roku w Katowickim spodku  odbędzie się impreza określona mianem Majora ( turniej bardzo wysokiej wagi ), gdzie pula nagród będzie wynosiła 1mln $$.

E-SPORTOWE DODATKI:

Wraz z rozwojem e-sportu do głosu zaczęli dochodzić biznesmeni niezwiązani z samym światem komputerów, którzy zauważyli szansę na "ugranie" swojego kawałka pieniężnego torta. Poprzez ich ogromny wkłąd finansowy drużyny mogą sobie pozwolić na bardzo duże udogodnienia. Przykładowo gracze drużyny NIP mają do swojej dyspozycji gaming house - dom przeznaczony do drużynowego treningu. Innym przykładem zamożności sponsorów drużyn jest fakt, że były kapitan drużyny VP w CS:GO, Wiktor Wojtaz, za wygranie jednego z eventów  dostał nowego Mercedesa GLE AMG, którego cena oscyluje w granicach około 300tyś polskich złotych.Mam nadzieję, że ten artykuł przyniósł Wam choć odrobinę nowej wiedzy, jeżeli chcecie, żebym napisał o czymś konkretnym, podzielcie się Swoją opinią w komentarzu.pozdrawiam ~~ jimmydesailor

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!