ODCHUDZANIE W 6 KROKACH

in polish •  last year 

Hejka! Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować kilka sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale bez głodzenia się itd.

fit-girl-healthy-tumblr-Favim.com-3887135.jpg

1.Pij dużo wody
Woda niegazowana bezsmakowa to bardzo ważny punkt w procesie odchudzania.Pierwszą szklankę należy wypić już przed śniadaniem. H2O usuwa z organizmu toksyny, oczyszka cerę, a także wspomaga proces trawienia i pozbycie się wzdęć. Przeciętnie powinno się pić ok. 2 litry wody dziennie.

2.Odstaw słodycze i fastfoody
To wydaje się oczywiste, jednak nie zawsze jest. Jedna tabliczka czekolady raz na jakiś czas nie zaszkodzi, jednak jeżeli chcemy pozbyć się tłuszczu, musimy przynajmniej ograniczyć spożycie tłuszczów nasyconych i węglowodanów prostych, gdyż są one źródłem słabszej kondycji, zdrowia i oczywiście przybierania na wadze.

3.Koniec z używkami
Alkohol, papierosy, nie wspominając o narkotykach... To jasne, że pogarszają nasz stan zdrowia. Obalam tu mit o odchudzaniu przez papierosy. One tylko zmniejszają poziom stresu, gdzie można by to odreagować jedzeniem. Jednak nikotyna także sprawia odkładanie tłuszczu, więc nie polecam tej metody.

4.Zadbaj o jakość produktów
Tu nie ma co dużo mówić, lepsza jakość produktów spożywczych – mniej chemii i innych niezdrowych substancji.

5.Ćwiczenia
Nie ważne jak bardzo byśmy chcieli sobie odpuścić, to ćwiczenia wspomagają proces odchudzania. Takie jak bieganie czy rower przyspieszają metabolizm, dzięki czemu szybciej spalamy tkankę tłuszczową. Inne ćwiczenia na konkretne części ciała pomagają wyrzeźbić kształty co również serdecznie polecam.

6.Jedz prawidłowo
Warto sprawdzić ile wynosi nasz wskaźnik BMI i ile kalorii mniej więcej powinniśmy spożywać w ciągu dnia. Ja np. ważę 42 kg i mam 156.5cm wzrostu. Z mojego wskaźnika wynika, iż powinnam spożywać ok. 1800kcal dziennie.

Oprócz ilości, ważnym jest też co spożywamy. Najlepiej trochę wszystkiego, czyli trochę nabiału, mięsa, warzyw, owoców, produktów zbożowych. Czyli nie ograniczać się tylko do pewnych produktów.

Na koniec PROTIP : drób jest bardziej fit niż wieprzowina;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dziękuje za Twoje porady! Ja właśnie powoli zbieram się za jakiś porządny plan na odchudzanie. Pare miesięcy testowałem plastry Slimsizer i dałem się oszukać. Ostrzegam was ludzie szkoda kasy na magiczne preparaty, które obiecują niewiadomo co. Tylko ciężka praca i determinacja przynoszą efekty :) Co do drobiu to ja akurat uwielbiam więc nie będę mieć z tym problemu!