Dlaczego warto uaktualniać Unity regularnie?

in polish •  11 months ago  (edited)

Tworzysz gry przy pomocy silnika Unity? Przeczytaj, dlaczego warto rozważyć regularne aktualizowanie tego narzędzia. Rada ta dotyczy szczególnie projektów, które są realizowane w dość długim czasie. Chodzi tutaj o okres co najmniej kilkunastu miesięcy. 

Wiele razy spotkaliśmy się z osobami, których nie interesują nowe wersje tego silnika. Jeżeli zaczną tworzyć swoją grę na wersji z np. 2017 roku, to zostają przy niej do końca. Podejście to wydaje się być bardzo wygodne, gdyż nie trzeba poświęcać czasu na dostosowanie projektu do nowych wydań Unity. Zresztą sami postępowaliśmy podobnie, przy naszych pierwszych grach. Jednak, od jakiegoś czasu, postanowiliśmy zmienić nasze podejście...

Oczywistym jest fakt, że kolejne wersje Unity mogą przynieść wiele ulepszeń. Jednak nie to jest głównym powodem, dla którego warto korzystać z najnowszych wersji (swoją drogą nieraz nowe wydania Unity potrafiły zawierać poważne bugi). Najwięcej korzyści możesz zyskać wtedy, gdy używasz zewnętrznych pluginów. Twórcy tych narzędzi prawdopodobnie będą, w pierwszej kolejności, dostosowywać swój kod do nowszych wersji Unity. Na własnym przykładzie możemy podać, że kiedyś nie chciał nam zbudować się projekt, który korzystał z jednej z sieci reklamowych. Okazało się, po kontakcie z twórcami pluginu, że nasze Unity nie było kompatybilne z najnowszą wersją ich wtyczki. Na szczęście twórcy narzędzia byli na tyle pomocni, że wysłali nam specjalną łatkę, która umożliwiała zbudowanie gry. Mimo to stwierdziliśmy, że na rozwiązanie tego problemu poświęciliśmy więcej czasu niż zajęłoby nam regularne aktualizowanie Unity. Doszliśmy do wniosku, że lepiej dostosowywać projekt do nowszych wersji, niż spotykać się z tego typu kłopotami.

Liczymy na to, że opisane przez nas doświadczenie skłoni Ciebie do regularnego aktualizowania Unity. Należy jednak zaznaczyć, że to podejście nie musi być uniwersalne. Czasami nowa wersja silnika może nie działać ze starym i niespieranym narzędziem, którego koniecznie potrzebujesz. W takiej sytuacji nasza rada oczywiście jest nietrafiona. Jednak wykluczając ekstremalne przypadki, sądzimy, że przedstawione podejście powinno przynieść wiele korzyści podczas pracy nad projektem.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@inertiacompl, I gave you a vote!
If you follow me, I will also follow you in return!