"Pizza lite" - mój pyszny sposób na restrykcyjną dietę

in polish •  2 years ago 

Myśląc o restrykcyjnej diecie zazwyczaj pierwsze co przychodzi ci na myśl, to suchy i mdły kurczak z ryżem pozbawiony jakiegokolwiek smaku. Na szczęście wcale nie musi tak być.  W dzisiejszym artykule, z dumą pragnę zaprezentować ci jedno z moich ulubionych dań, które pozwoliły uzyskać mi wymarzoną sylwetkę - pizzę!

Dzięki maksymalnemu zredukowaniu zbędnych produktów i  zastąpieniu ich zdrowszymi, mniej kalorycznymi odpowiednikami, udało zachować mi się nie tylko fakturę i wygląd pizzy, ale co najważniejsze jej niesamowity smak!

Zaczynajmy: 

Potrzebne składniki:

 • twaróg chudy - 200g
 • mąka pszenna - 20g
 • otręby żytnie - 20g
 • pomidory z puszki - 150g
 • ser (najlepiej Gruyère) - 40g
 • szynka z kurczaka - 50g
 • rukola
 • kukurydza z puszki - 20g
 • proszek do pieczenia - 10g
 • przyprawy (oregano, czosnek, papryka w proszku)

Przygotowanie:


 1. Dobrze wymieszaj ze sobą w misce: twaróg, mąkę, otręby, proszek do pieczenia i twoje ulubione przyprawy, które nadadzą dodatkowego smaku ciastu. 2. Z wyrobionej masy rozwałkuj ciasto. (Z racji na specyficzne składniki jakich używam polecam ci rozwałkowywać ciasto na papierze do pieczenia posypanym otrębami, zapobiegnie to przyklejaniu się ciasta na dalszym etapie) 3. W osobnej misce zmiksuj pomidory i dodaj do nich oregano i czosnek, następnie całość dobrze wymieszaj.

 4. Posmaruj brzegi pizzy sosem pomidorowym (zapobiegnie to nadmiernemu przypieczeniu pizzy po bokach) i wstaw ją na 20 minut do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 stopni.

 5. Wyjmij pizzę z piekarnika, posmaruj ją (tym razem w całości) sosem pomidorowym, posyp posiekaną szynką, startym cienko serem i kukurydzą, po czym ponownie włóż ją do piekarnika na 10 minut (tym razem rozgrzanego do temperatury 220 stopni).


Po tym czasie twoja dietetyczna pizza jest już gotowa do zjedzenia!

Dodatkowa rada:

W kroku czwartym ciasto podczas wstępnego pieczenia prawdopodobnie zacznie puchnąć, tworząc wielki bąbel, aby temu zapobiec przekuj je kilka razy nożem :)


Wartości odżywcze:


ilość kalorii zawartość białka
578kcal 69,5g


Wyjątkowo niska ilość kalorii idąca w parze z wysoką porcją dostarczanego białka sprawiają, że danie to sprawdza się idealnie zarówno w czasie redukcji tkanki tłuszczowej jak i okresie budowania mięśni.


Mam nadzieję, że przepis ten stanie się waszą pozycją obowiązkową na liście zdrowych przepisów i pomoże wam zrealizować wasze cele!


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Z dnia na dzień lepsze artykuły. Zaczynam się bać że nie starczy mi czasu aby samemu spróbować wszystkich twoich przepisów. Tak trzymać!