Vintgar gorge in Slovenia / Wąwóz Vintgar w Słowenii

in polish •  last year 

Narrow wooden paths, rapid river, crystal clear water, quite air humidity , beautiful landscapes - this is Vintgar gorge in Slovenia - it is about 1,5 km long but it is absolutely one of must see in Slovenia! Please write a comment if you like the photos and the place itself. /

Wąskie drewniane ścieżki, rwąca rzeka, spora wilgotność powietrza, piękne krajobrazy - to wąwóz Vintgar w Słowenii. Jest ok 1,5 km długi lecz jest to jedna z tych atrakcji w Słowenii, które trzeba zobaczyć. Napisz komentarz jeśli podobają Ci się zdjęcia oraz samo miejsce.
DSC_1539.jpg

DSC_1545.jpg

DSC_1552.jpg

DSC_1556.jpg

DSC_1662.jpg

When you pass the gorge you can see a beautiful view on big mountains nad Sum waterfall :) / Gdy przejdziesz wąwóz - zobaczysz piękny widok na góry i wodospad Sum :)
DSC_1605.jpg

Here you can find it on map: / Tutaj znajdziesz wąwóz na mapie:
https://www.google.pl/maps/@46.3929241,14.0862912,16.5z

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

To miejsce jest niesamowite! Szkoda, że nie w Polsce bo dla mnie niestety za daleko żeby odwiedzić czego na pewno jest warte.

To zależy gdzie mieszkasz. Z domu mam tam 760 km więc troszke więcej niż nad nasze morze.

Masz rację, miejsce jest urocze. Może uda nam się latem zobaczyć... Urlop jeszcze nie jest na 100% zaplanowany więc zawsze można plany skorygować żeby pojechać w tak malownicze zakątki.

Każdy kraj ma swoje piękne miejsca, sam mieszkam w regionie gdzie jest najpiękniej w Polsce wg mnie ale Słowenia to specyficzny kraj - Na niewielkim terenie jest bardzo wiele ładnych miejsc. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie podczas trzech pobytów. To niewiele i będzie więcej ale odnoszę wrażenie, że 99% ludzi tylko przez nią przejeżdża jadąc do Chorwacji nie zatrzymując się.