Doom Patrol – jeden lepszy z seriali od DC Universe. Seriale #2

in polish •  8 months ago  (edited)

Wczoraj (Piątek) zobaczyliśmy piętnasty odcinek pierwszego sezonu „Doom Patrol”. Z tego co można znaleźć w sieci i co pokazuje aplikacja TV Time jest to ostatni odcinek pierwszego sezonu. Dlatego chciałbym podzielić się moją opinią na temat serialu „Doom Patrol”.

zdj0.jpg

Doom Patrol jest to serial z gatunku sci-fi ze stajni DC Universe, oparty na komisie o tej samej nazwie. Serial jest spin-offem serialu Titans (który również ogladałem i polecam do obejrzenia). Komiks jest dostępny w Polsce i bez problemu można go zdobyć. Link do kupienia komiksu podam na dole.


(okładka komiksu)

Moim zdaniem serial jest świetny i mogę szczerze powiedzieć, że zajmuje na trzecie miejsce na mojej liście serialu z roku 2019. Według mnie fabuła serialu została bardzo dobrze dopracowana i często może zaskoczyć. Mnie szczególnie zaskoczyło miasto (albo polana nie jestem pewien) w środku osła i co tam nasi bohaterowie spotkali. Każdy z głównych bohaterów został dobrze napisany i nikt nie został pominięty, czasami w serialach tak bywa, że jeden z bohaterów jest dobrze napisany a drugi tak na odwal żeby było.

zdj1.jpg

Również mnie zaskoczył czarny charakter, który jednocześnie był tym złym i narratorem w serialu. Scena związana z nim, która mnie zaskoczyła to ta w której siedział na kanapie, w białym pomieszczeniu z koszulką i czapką z napisem „Doom Patrol” i oglądał na tablecie z uśmiechem zmagania naszych bohaterów. Jak opisuję tą scena to może nie wygląda na bardzo dobrą ale uwierzcie była według mnie najlepsza.

zdj3.jpg

W serialu również nie brakuje humoru, jest dużo nawiązań do innych seriali, piosenek, filmów itd.
Nie brakuje też cyklicznych postaci, które również sobą dobrze napisane np. postać, która uwielbia męskie brody i jedzą włosy z brody czerpie z nich wiedzę na temat właściciela włosa – wiem to dziwne.
Polecam do obejrzenia a osobom , którym się serial podobał powinni zgodzić się z moją opinia.

Link do komiksu: https://egmont.pl/Doom-Patrol.-Tom-1,17096712,p.html?gclid=Cj0KCQjwz6PnBRCPARIsANOtCw1JilFCHyXmIsGVXYs9D6cqPHJog_Z4kcXlUXj06XvFhVDkQw_otnYaAs2HEALw_wcB

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @hitpoll! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got a First Reply

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!