Mistrzostwa Świata Div IB: Polska - Ukraina 7-3 (2:1,4:1,1:1)

in #polish3 years ago

Tym razem pomyliłem się znacznie bardziej. Przeceniłem Ukraińców. Nie doceniłem głębokości kryzysu w ich hokeju. Polacy zagrali oczywiście dobry mecz i tłumaczenie ich zwycięstwa wyłącznie słabością rywala byłoby obrazą polskich hokeistów.

Od początku spotkania jego rytm nadawała nasza reprezentacja. I znowu długo musieliśmy czekać na efekty tempa gry. Dopiero pod koniec pierwszej tercji udało się wyjść Polakom na prowadzenie. Co prawda rywale szybko odpowiedzieli, ale niesamowity tego dnia, Damian Kapica przywrócił Polsce prowadzenie.

Decydująca o losach starcia była niewątpliwie druga odsłona. W ciągu niespełna 5 minut nasi reprezentanci 4-krotnie pokonali ukraińskich bramkarzy. W międzyczasie rywale wymienili ostatnią instancję oraz zdołali również raz pokonać Johna Murraya. Wynik 6-2 oznaczał, że nasi hokeiści będą mogli zagrać trzecią część gry na spokojnie, kontrolując ją.

W istocie tak właśnie się stało, tym bardziej, że już na jej początku zdobyli jeszcze jedną bramkę. Później jeszcze rywale skorygowali wynik na 7-3, doszło do kilku przepychanek i kilku wykluczeń, ale więcej emocji tego dnia nie było. Nasza kadra odniosła zdecydowane i zasłużone zwycięstwo. Polacy oddali prawie dwa razy więcej strzałów. Klasą popisał się Damian Kapica - zdobył aż 5 goli, po dwie asysty zaliczyli Bartłomiej Neupauer oraz Mateusz Bryk.

I znowu taka sama uwaga, jak wczoraj, ale tym razem do Panów pracujących w studio. Tak trudno jest przeczytać zasady ustalania końcowej kolejności IIHF? Ilość zdobytych bramek nie ma pierwszorzędnego znaczenia! Więc jeśli nasi hokeiści ulegną w środę Rumunii (nieważne w jaki sposób), ci nas wyprzedzą w tabeli. Będą mieć więcej lub tyle samo punktów, lecz zwyciężą w starciu bezpośrednim.

Poniżej skrót z dzisiejszego meczu:


Jako się rzekło, po jutrzejszym dniu przerwy, zagramy z Rumunami. O dziwo mecz ten wyrasta na walkę o awans do wyższej dywizji. Wszystko dlatego, że dzisiaj Rumunii pokonali Japończyków 3-2. W wieczornym spotkaniu gospodarze turnieju ograli Holendrów. Nasze ewentualne zwycięstwo w środę bardzo zbliży nas do celu, czyli awansu.

Sort:  

Congratulations @hankreirden! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 1000 upvotes. Your next target is to reach 1250 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.32
TRX 0.06
JST 0.042
BTC 37765.05
ETH 2551.72
USDT 1.00
SBD 4.14