Mecze nr 3 półfinałów PLH.

in #polish6 years ago

Za nami są już 3 mecze półfinałowe. Emocje narastają z każdą chwilą. Jesteśmy świadkami wielu ciekawych, wyrównanych meczów.
GKS Katowice – Cracovia Kraków, mecz nr 3: 2-3, stan rywalizacji 0-3.

Cracovia wciąż zaskakuje. Wciąż też jest ekipą w tych play-offach niepokonaną. Zdyscyplinowany hokej, skuteczność pod bramką rywala i znakomity Miroslav Kopriva w bramce. To cechy charakterystyczne drużyny spod Wawelu.

Trzeci mecz w tej parze znowu wyglądał podobnie do wcześniejszych. Gospodarze atakowali, starali się stwarzać okazje, ale jednocześnie popełniali karygodne błędy. To ostatnie, to „woda na młyn” dla Cracovii. Tak było już w 4. minucie, kiedy prowadzenie dał gościom Kamil Kalinowski. Zawodnik ten meczu jednak nie dokończył, ponieważ, tak jak jeszcze jeden kolega z jego drużyny, musiał jeszcze w pierwszej tercji opuścić lód z kontuzją (złamanie kości jarzmowej).

Gospodarze, co prawda wyrównali wkrótce (Maciej Urbanowicz), ale nie byli w stanie pójść za ciosem. Decydująca okazała się 27. minuta spotkania. Wtedy krakowianie zdobyli dwa gole. Najpierw w osłabieniu w zadziwiająco łatwy sposób Maciej Kruczek dał im prowadzenie, a chwilę później na 3-1 podwyższył Mateusz Bepierszcz.

Takiej przewagi Cracovia w tych play-offach nie zwykła marnować. Tak było i tym razem. Z jednej strony mieliśmy więc próby pościgu za wynikiem, a z drugiej świetną grę w destrukcji. Pościg zatrzymał się w połowie drogi, bo na niecałe 4 minuty przed końcem gola kontaktowego zdobył Tomasz Malasiński.

Teraz katowiczanie są już pod prawdziwą, wysoką ścianą. W ćwierćfinale stanęli przed ścianą o połowę niższą, bo wyciągnęli wynik z 2-3. Teraz muszą zwyciężyć 4 razy z rzędu, by móc później zrealizować marzenia swoich fanów. Cracovia natomiast pokazuje kunszt swojego trenera, który poukładał zespół mocno odmieniony kadrowo tuż przed fazą postsezonową.
Poniżej link do meczu:
i do skrótu, dla mniej wytrwałych:
Czwarty mecz odbędzie się w środę o godz. 20 w Krakowie. Transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl.
Zdjęcia dzięki: gieksiarze.pl/gkskatowice.eu

GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 3-2 po dogr., stan rywalizacji 2-1
Trzeci mecz w tej parze bardzo przypominał dwa poprzednie. Różnica była tylko taka, że tym razem padły bramki już w pierwszej tercji, co wcześniej nie miało miejsca.

Powodem tego były nienajlepsze tym razem interwencje bramkarzy. Najpierw Johna Murray’a pokonał Krystian Dziubiński, a ponad 10 minut później w rewanżu gola dla gospodarzy zdobył Andrij Michnov.

Druga tercja miała podobny, dość wyrównany przebieg. Również wynik po jej zakończeniu brzmiał remisowo. Znowu prowadzenie objęli nowotarżanie, dla których trafił Kacper Guzik. W odpowiedzi potężnym uderzeniem popisał się Mateusz Bryk. Od tej pory mecz zaczął przypominać partię szachów. Im bliżej było końca regulaminowego czasu gry, tym obie ekipy grały uważniej. To spowodowało, że ilość sytuacji podbramkowych się zmniejszyła, szczególnie w wykonaniu Podhala. Co prawda w samej końcówce III tercji obie drużyny doprowadziły do zagrożenia bramki rywala, ale nic one zmieniły. Mieliśmy więc po raz drugi z rzędu dogrywkę. Tym razem trwała ona tylko 101 sekund. Właśnie wtedy Alex Szczechura strzałem w krótki róg dał gospodarzom zwycięstwo.

W rywalizacji tyszanie prowadzą 2-1. Póki co, wszystko odbywa się w zgodzie z regułą zwycięstw gospodarzy. Czy tak będzie również we czwartek w Nowym Targu? Zobaczymy, choć niekoniecznie na własne oczy. Tym razem TVP nie przeprowadzi transmisji w swoim kanale sportowym. Za opłatą będzie ona dostępna tutaj: https://live.nowytarg24.tv/live/