Winter is coming to the KingdomsteemCreated with Sketch.

in polish •  9 months ago 

IMG_7066.JPG

Przetrwaliśmy zimę w Królestwie Bez Kresu. Niestety, wiosny nie przetrwamy... W nocy otrzymaliśmy wypowiedzenie umowy najmu. Do końca maja musimy opuścić koszary przy Piłsudskiego 8-10.

Jeszcze nie do końca oswoiłem się z tą myślą, choć scenariusz ewakuacyjny brałem pod uwagę już od dłuższego czasu. Prawdziwy niepokój poczułem jednak tydzień temu, gdy przechodząc obok śmietnika zauważyliśmy z @foggymeadow wyrzucone tablice. "PODRĘCZNIKI LEKTURY SŁOWNIKI KSIĄŻKI". Bez słowa zawróciliśmy. Wyszliśmy na ulicę. Ostatni lokal znajdujący się od frontu stał pusty, z kartką informującą o przeniesieniu. Był to antykwariat, który trwał obok bramy niczym strażnik. Od 17 lat. W tym momencie uświadomiliśmy sobie, że zostaliśmy sami. Sami w ogromnym budynku, który popada w ruinę. Wciąż jednak tliła się nadzieja. Wypowiedzenia przecież nie otrzymaliśmy. A może chcą nas zatrzymać jako swoją tarczę - jako jedyną formę społecznej działalności?

IMG_0235.JPG

Niestety nie. Kruk z wypowiedzeniem dotarł dziś w nocy. Powodu nie podano, ale można się go domyślić (ogromna nieruchomość w centrum miasta).

Przez ostatnie miesiące przygotowywaliśmy reformę KBK opartą w dużej mierze na możliwościach jakie daje blockchain Steem. W maju mieliśmy ruszyć z jej wdrażaniem. Niestety, z dnia na dzień plany uległy zmianie. W ciągu miesiąca musimy znaleźć nowy lokal. Nie wykluczamy żadnego scenariusza. Również wyprowadzki z Rzeszowa (np. do Krakowa lub Tarnowa). Czas pokaże, choć nie ma go zbyt wiele...

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Smutek 🙁
Trzymam kciuki za poszukiwania...

Zwróciłem się z prośbą o przedłużenie okresu do końca czerwca, więc majowa impreza wciąż wchodzi w grę. Nawet jeśli nie przedłużą, to wciąż można zrobić łączoną imprezę pożegnalną ;)

To jest świetna myśl! Już mi się roiło, żeby wykorzystać imprezę i Was "przeprowadzić" na nowe miejsce przy okazji :D
A tak serio, jakby to był Kraków... to byłoby ekstra! Tarnów też dobrze ;)

Jakoś specjalnie na KRK się nie nastawiam, ale też nie wykluczam tego kierunku i teoretycznie wydaje mi się to realne (przy sprzyjających wiatrach). Ale mimo wszystko szkoda opuszczać Rzeszów, w momencie gdy udało się przekonać ludzi do Steema :D No nic zobaczymy co życie przyniesie.

Słabo... :/ ale mimo wszystko trzymam kciuki i wierzę, że taka choć brutalna, ale jednak zmiana wyjdzie Wam na dobre. Może nowy lokal, do którego się przeniesiecie będzie jeszcze lepszy. Zmiany czasami są dobre, nawet te nieplanowane :)
Powodzenia!

Zmiany czasami są dobre, nawet te nieplanowane

Otóż to! Często tak miałem, że z sytuacji pozornie niefortunnej wychodziło coś dobrego.

O nieee, marzyłem, by się tam znaleźć!

Może jeszcze zdążysz... Kiedy wracasz z Islandii?

Nie zdążę :( w czerwcu

Posted using Partiko Android

Oo niee!
takie miejsce! z tradycjami z korzeniami.. 😢

ale wierze że miejsce to głównie ludzie. i atmosferę uda wam się przenieść gdziekolwiek. i być może w nowej lokacji będzie wam jeszcze lepiej (zacznij od sprawdzania ogrzewania w nowej miejscówce)

Posted using Partiko iOS

zacznij od sprawdzania ogrzewania w nowej miejscówce

Taki właśnie mam zamiar ;)

Powodzienia w szukaniu nowego lokalu!

Posted using Partiko Android

Dzięki!

Słaba wieść, ale mam nadzieję, że uda się znaleźć coś dobrego.

BTW, w czwartek KBK będzie otwarte. Wpadnij jak masz ochotę :)

!tipuvote 1 hide

Jeśli Kraków to spodziewaj się chleba latem.
Oczywiście wybierz tak, żeby było dobrze.

Najpierw będziemy próbować w Rzeszowie. Jak w Rzeszowie nie znajdziemy dobrego miejsca to wtedy na 99% Kraków.