Rebranding FTMiW

in polish •  last month

ftmiw.jpg

Od ponad roku Steemit jest głównym kanałem informacji dot. działań Fundacji Tradycji Miast i Wsi (@fundacja). Niestety odbiło się to na oficjalnej stronie, która od kwietnia 2018 leży i kwiczy. Dobrze było by to zmienić. Szansa pojawiła się całkiem niedawno za sprawą DBloga. Wciąż jednak czekamy na nowe szablony i funkcje. Poza tym jest też inna kwestia, którą trzeba rozwiązać zanim powstanie nowa strona... Rebranding.

Obecne logo zaprojektowałem w 2013. Dziś - z perspektywy czasu - uważam je za średnie (nie najgorsze, ale też nie najlepsze). Główny nacisk jest w nim położony na miasto i wieś. Mniejszy na tradycję, choć można się jej dopatrzeć w starym drzewie i wieży kościelnej. Nowy projekt, nad którym pracuję, zakłada zmianę akcentów i uproszczenie.

IMG_0038.jpg

IMG_0039.jpg

Dobry logotyp to prosty logotyp. Taki, który pomniejszony do rozmiaru 5 milimetrów wciąż będzie czytelny. Od jakiegoś czasu w wolnych chwilach myślę nad takim właśnie znakiem dla FTMiW. Wstępne pomysły szkicuję w zeszycie. Początkowo myślałem by uprościć obecne logo, ostatecznie jednak postanowiłem stworzyć coś zupełnie nowego.

ftmiw_szkic.jpg

Jeden ze szkiców wychodzący z obecnego projektu logotypu.

Zacząłem więc krążyć wokół prostych wzorów. Inspiracji postanowiłem poszukać w kaflach i posadzkach.

Kafle i posadzki z kolei nakierowały mnie na łotewski tor...

3e1ad2f3c7b176418981e028e102e4e6.jpg

Tak powstał projekt, który łączy w sobie to czym zajmuje się Fundacja Tradycji Miast i Wsi - tradycję, Łotwę (obecnie z @basementdisco myślimy nad nowym projektem) a nawet - jeśli się dobrze przyjrzeć - VR (na logo można różnie spoglądać - w 2D i 3D).

Oto i on:

Teraz pora na konsultacje społeczne. Jeśli przebiegną pozytywnie, wówczas dopracuję projekt i logo będzie gotowe. W innym przypadku będę szukał dalej...


PS. Po wrzuceniu niniejszego wpisu na FB pojawiła się sugestia (Miłosza Lodowskiego), aby kwadraty zaokrąglić. Cóż, chyba mamy nowe logo...

fundacja_Miast_i_Wsi_Ai kopia.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bardzo fajne. Jako laikowi, ciężko mi się wypowiedzieć, ale zastanawiam się, czy jeden z kwadratów nie powinien być odmienny od innych i symbolizować wieś. Te przypominają wieżowce w mieście, i po twoim objaśnieniach, przynoszą też konotacje z tradycyjnymi wzorami. Zwłaszcza wersja z białymi kwadratami wewnątrz do mnie przemawia.

·

Tak na to nie spojrzałem. Faktycznie, może się to z blokami kojarzyć (widok z góry). Dzięki za komentarz!