Steemit - Wykop 2.0

in polish •  2 years ago

Czejść!

Steemit cieszy się coraz większą popularnością dlatego postanowiłem nakręcić film dla początkujących.

Im więcej Polaków na portalu tym lepiej dla nas wszystkich. Kiedy przeglądam tag deutsch czy spanish widzę, że tamtejsi postujący zarabiają po 100$ za znalezisko. Z pewnością funkcjonuje tam cicha reguła, że swoich się wspiera. Tak samo musimy robić u nas na #polish.

Konkurs

Aby zachęcić Polaków do spróbowania steemit, poprzez założenie konta. Za tydzień po zamknięciu rozlosuję 10x 1 steem dla wszystkich, którzy polubią ten post. Dajcie znać co sądzicie, jest jeszcze sporo informacji, które można przekazać więc myślę o kolejnych częściach.

Pozdrawiam

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Istotna różnica jest taka że Steem generalnie preferuje oryginalne treści a nie znajdowanie w internecie cudzych.

I druga korekta: nazwa Steem pochodzi od angielskiego słowa esteem.

Obecna inflacja to 9.5% i jest spadająca. Docelowy poziom to 0.95%.

I jeszcze jedna ważna rzecz: domena "steemit.com" to tylko jedna z kilku "przeglądarek" Steema. Inne to np. busy lub chainbb. Czyli idea jest taka że mamy jedną bazę danych i wiele sposobów dostępu, każdy jest niezależnym biznesem

·

Innuendo, w jakim sensie użyłeś słowa 'biznes'?
I jeszcze jedno pytanie, czy te wszystkie "przeglądarki" są tożsame? Zauważyłem np. że na busy nie ma dostępu do transferu finansów, chyba, że już uległo to zmianie bo dawno tam nie byłem. Druga rzecz, nie przypominam sobie żeby do steemit trzeba była zakładać konto osobno. Na busy tak, trzeba było się dodatkowo zarejestrować. Czy steemit jest jakoś wyróżniony i uprzywilejowany w stosunku do innych sposobów dostępu?

·
·

Mnóstwo sensownych pytań. Odpowiedź mi się tak rozrosła, że nadałem jej formę oddzielnego postu: https://steemit.com/polish/@innuendo/monetyzacja-internetowej-tresci-to-tylko-poczatek-czegos-znacznie-wiekszego

10x 1 steem dla wszystkich, którzy polubią ten post.

to jest kupowanie głosów. Osobiście flaguje wszystkie posty, które obiecują jakąkolwiek nagrodę w zamian za głos :) Więc jeżeli tego nie zmienisz, będę czuł się w obowiązku oflagować i ten post.

Wybacz mi, ale pół roku temu już była wielka afera na steemit o takiego typu posty i wiem, że takie niewinne konkursy potem przeobrażają się w plagę.

·

Steem i tak wprowadza zmiany, za chwile po 10 upvotach 100procentowych, zostanie się bez powersów na jakiś czas, zobaczymy jak wprowadzą. Chodzi o pozbycie się botów które robią upvoty. Tymczasem ja o żadnych botach nie mówie, tylko o rozkręceniu Polskiej społeczności. Jak myślicie czy ludzie będą chcieli tu przyjść jeżeli po wsadzeniu 5 postów po Polsku zarobią 30 centów?

Tylko Polacy mogą wykopać polskie posty, myślę, że to jest jasne. Żaden Niemiec czy Holender nie wykopie zaufajcie mi.

Także, chodzi mi o danie więcej luzu jeśli chodzi o polskie posty, tak jak wspomniałem w filmie, może nie 100% jechać ale tak z 75%. Unikać upvotowania tych, którzy widać że typowo skleili posta w 5 minut. Ale innych nagradzać bo jak tego nie zrobimy to Polska społeczność zostanie mała, na zawsze.

Doprowadźmy do momentu, że za Polski post można lekko zgarnąć 50$ a potem zaczniemy wybrzydzać.

·

To nie tak, że ja siebie chce wypromować, tylko aby ludzie przyszli tu i założyli konto, część zostanie, lepiej dla wszystkich. O ile uwielbiam wykop i jestem tam od 7 lat o tyle bardziej interesuje mnie miejsce gdzie można jeszcze zarobić :)P

·
·

@noisy ma rację. Wiem że masz dobre zamiary ale tego typu pomysły powodują szkody w zakresie image'u Steema. Więc jak chcesz wspierać innych to możesz np. użyć opcji "Promote" dla czyjegoś posta - efekt finansowy jest podobny.

Poland strong :D. Ciekawy pomysł ze wzajemnym wspieraniem. W grupie łatwiej :P.

·

Aż się dziwię że tak słabo się wspieramy, chociaż @noisy robi dobra robotę

Cześć, miło poznać kolejnego Polaka :)