|PL| Podstawy Steem #1 Rejestracja i pierwsze kroki.

in polish •  last year

Czejść!

Przygotowałem film ułatwiający nowym użytkownikom, przyłączenie się do naszej społeczności na Steem. Trzymam się krótkiego formatu i najważniejszych informacji.

Rejestracja

Miejsce od którego polecam Ci zacząć, to portal steemit.com . Na stronie głównej widzimy najbardziej popularne artykuły i kategorie. Jednak to co nas teraz interesuje, to zakładka "Sign Up", czyli rejestracja. Po kliknięciu otwiera się nam początek formularza.

W pierwszym oknie wpisujemy nazwę naszego konta. Co istotne ta nazwa zostaje permanentnie i na dzień dzisiejszy nie ma możliwość jej zmiany w przyszłości. Zastanów się jaki nick będzie twoją wizytówką na portalu. Być może chcesz aby nawiązywał do treści, które będziesz publikować. Nazwa konta powinna był łatwa do zapamiętania i w moim odczuciu oryginalna.

Następnie wpisujemy naszego meila. W kolejnym oknie wpisujemy numer naszego telefonu, wraz z kierunkowym. Na ten numer zostanie wysłany SMS z kodem. W ostatnim oknie wpisujemy kod i gotowe. Teraz musimy poczekać na meila. Według regulaminu powinno to trwać maksymalnie 3 dni.

Czekając na meila, zapoznaj się z portalem

Przejrzyj artykuły, zobacz jakie kategorie mają największą popularność i przede wszystkim wejdź na naszą Polską sekcję. Aby to zrobić wybieramy losową kategorię, a następnie w pasku przeglądarki podmieniamy nazwę tej kategorii na "polish".

Na ten moment sam portal jest jeszcze w fazie beta. Poruszanie się po nim jest jeszcze odrobinę intuicyjne. Tym niemniej programiści pracują nad nim, i co pewien czas dostajemy nowe narzędzia wraz z kolejnymi wersjami.

Po pełnej rejestracji-przedstaw się!

Kiedy otrzymaliśmy meila, potwierdzamy założenie konta linkiem. i gotowe. Jesteś pełnoprawnym członkiem społeczności Steem. Portal ten sprawia, że społeczności i związki międzyludzkie są głębsze, dlatego wypada aby się wpierw przedstawić. Kiedy uznasz, że naszedł ten moment. Kliknij ikonę „introduceyourself” czyli „przedstaw się” i napisz swój pierwszy wpis.

Z doświadczenia wiem, iż warto załączyć swoje zdjęcie, najlepiej z kartką na której będzie widniała data przyłączenia. Do tego napisz kilka słów o sobie i byc może o treściach które chciałbyś nam pokazać. Pamiętaj aby w kategoriach ustawić jako główną „introduceyourself” ale i pamiętaj o „polish” tak abyśmy my Polacy mogli Cie godnie powitać.

Gdzie szukać pomocy? Czaty!

Jeżeli miałbyś jakiekolwiek pytania, na dzień dzisiejszy funkcjonują dwa polskie czaty. Pierwszy www.steemit.chat/channel/polish, Musisz się tutaj zarejestrować, trwa to chwilę. Na czacie jest obecnie 180 Polaków. Także z pewnością uzyskasz szybko pomoc. Drugi, zapasowy, czat to Discord. Czat ten ma swój własny program, który używam i bardzo sobie chwalę.

W następnym odcinku- temat bezpieczeństwa

Mam nadzieję, że wiesz już jak łatwo można zarejestrować się na Steemit.
Buduj z nami Polską społeczność Steem!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Follow, upvote jest :). Wszystko fajnie, prosto wyjaśnione.

meep

Super poradnik! Wszystko dobrze przedstawione i wytłumaczone. Czekam za kolejnymi częściami :-)

Dzięki Tobie poznałem steemit.com . Dziękuję. Będę pamiętał. :)

Dzięki za youtubowe poradniki. Bardzo przydatne więc upvote i follow jak najbardziej zasłużone :)