Wyprawa łódzią na ManhattansteemCreated with Sketch.

in polish •  2 years ago  (edited)

Po wylądowaniu w Nowym Jorku, byłem zaskoczony że po wejściu z lotniska nie jesteśmy w wielkiej metropolii, a jak jesteśmy to tego nie widać. Z racji że mieszkamy blisko lotniska to tego dużego miasta cały czas nie było widać. Wczoraj naszym głównym celem było zobaczyć słynne drapacze chmur, więc postanowiliśmy się udać na Manhattan łodzią.

image

Wyprawa łodzią

Przybyliśmy do portu, gdzie zaczęła się już ustawiać kolejka chętnych na podróż ludzi. Taka przyjemność kosztowała $2.5, czyli bardzo tanio jak na godzina podróż. Mniej więcej tyle też kosztuje bilet do metro, ale z łodzi wszystko lepiej widać.

Na początku podróż nie była arcy ciekawa, bo był bardzo silny wiatr, a widoki nie były jakoś wybitnie ciekawe. Wszystko zaczęło się zmieniać jak zaczęliśmy podplywac bliżej.

image

Zaczynaliśmy być stosunkowo blisko a ja byłem trochę zawiedziony widokiem Manhattanu z oddali. Wydawało mi się, że będzie znacznie większy. Chociaż mogło to być tylko takie złudne spojrzenie z oddali.

image

Byliśmy coraz bliżej i coraz bardziej mi się zaczynał podobać Manhattan. Nie mogłem się doczekać żeby wyjść na ląd i zacząć go zwiedzać.

Dotarliśmy

image

Trochę podróż trwala, ale warto było zobaczyć drapacze chmur od strony wody. W kolejnym odcinku, a raczej poscie zwiedzanie Manhattanu :)

Statystyki celu (kupienie wymarzonego auta dzięki steemit)

Generalnie na razie bez większych zmian wartości konta (około 90 USD). Nowe wypłaty steem za kilka dni.

rendersteemit.png

jak chcecie być na bieżąco, to follow @gustoo

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

ależ napięcie zbudowałeś w tym poście :)

·

haha, trzeba dawkować emocje :p dzisiaj za jakiś czas postaram się dodać kolejny post, bo wieczorem tutaj nie opłaca się wrzucać bo jest środek nocy w Polsce.

Byłeś/Wybierasz się na nowe World Trade Center?

·

Byłem pod, a jest tam jakiś taras widokowy? Będę musiał sprawdzić. W miejscu gdzie były World Trade Center jest memorial, który wygląda a raczej wyglądają fenomenalnie, bo to są dwie pomniko/fontanny. Postaram się napisać na ten temat osobny post.

Czyli daliście $2.50 za łódkę, ale w zasadzie tę samą drogę mogliście przebyć nowojorskim metrem?

·

Tak, cena przejazdu metra też mniej więcej tyle by kosztowała. Postaram się też zrobić wpis o metrze

·
·

ale chyba wodą były lepsze widoki :)

·
·
·

No zdecydowanie, można było zobaczyć Manhattan z ciekawej perspektywy