Wędkowanie w NYCsteemCreated with Sketch.

in polish •  2 years ago

Od jakiegoś czasu się już zbieram, żeby zacząć wędkować. Jak byłem młodszy to coś tam sporadycznie się wędkowało z dziadkiem i ojcem. Później przestało być to ciekawe w okresie dorastania, a dzisiaj powoli to do mnie wraca. Nigdy nie sądziłem jednak, że mój powrót do wędkowania nastąpi w Nowym Jorku. Trochę niecodzienna rzecz jak na turystów, ale mieliśmy wczoraj okazję pojechać na ryby, więc tak też zrobiliśmy.

Śniadanie i w drogę

Zjedliśmy rano śniadanie i zaczęliśmy się pakować do wyjazdu. Wędki spakowane, więc można było wyruszać na ryby. Chociaż nie do końca, bo po drodze musieliśmy wstąpić jeszcze do sklepu wędkarskiego po robaki i kawałki małż, żeby mieć co nabić na haczyki.
2017-09-03 06.57.41 3-1280x960.jpg

Miejsce do wędkowania

Jestem trochę zaskoczony, bo w Nowym Jorku jest na prawdę dużo wędkarzy. Natrafialiśmy na wędkujące osoby już nawet na trasie, gdzie ludzie potrafili zarzucać wędki na moście i wyczekiwać tam na ryby. Co jest interesujące, nie tylko faceci tutaj wędkują, bo widziałem kilka kobiet, które równie dobrze sobie radziły.

2017-09-03 06.57.39 1-1280x960.jpg

Teraz wystarczy tylko zarzucić wędkę i czekać

Mimo, że NY jest tak dużym miastem, to nadal jest miejsce na takie aktywności jak wędkowanie. Znaleźliśmy miejsce na ryby, skąd daleko w oddali było widać Manhattan.

2017-09-03 06.57.40 3-1280x960.jpg

Jak się zaraz okazało, na pierwszą rybę nie musieliśmy długo czekać, bo udało się ją złowić w pierwszych piętnastu minutach. Trafiliśmy na rybę Porgy (nie ma swojego polskiego odpowiednika). Później trochę musieliśmy czekać na kolejne ryby, co prawda non stop nam zjadały haczykowe przysmaki, ale ryb nie udawało się wyciągać. Na szczęście po jakiejś godzinie zaczęliśmy wyciągać kolejne ryby. Podczas całego pobytu na rybach udało nam się złowić 7 ryb. Wszystkie z nich niestety takie same, czyli Porgy, ale nie ma co narzekać, bo ilość była zadowalająca.

Będzie jeszcze wędkowanie

Na naszym wyjeździe uda nam się jeszcze raz spędzić czas na wędkowaniu, i to znacznie poważniejszym. Za kilka dni będziemy jechać na ryby na łódkę, łapać ryby poważniejszego kalibru. Postaram się to wszystko lepiej udokumentować, wczoraj nie sądziłem, że tak mocno się wkręcę w wędkowanie i tyle czasu tam będziemy.

Statystyki celu (kupienie wymarzonego auta dzięki steemit)

Generalnie na razie bez większych zmian wartości konta, cały czas około 90 USD. Niedługo zaczną się wypłaty za ostatnie posty.

rendersteemit.png

jak chcecie być na bieżąco, to follow @gustoo

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Porgy to angielska nazwa (używana w Wielkiej Brytanii i USA) ryb z rodziny Sparidae - po polsku Prażmowate. Szkoda, że nie wrzuciłeś zdjęcia, bo coś tak czuje to mógł być Pagrus.

!
Źródło: Wikipedia.

·

No właśnie nawet nie zrobiłem zdjęć ryb, ale to wyglądało tak jak na twoim zdjęciu. Następnym razem zrobię więcej zdjęć.

Wypuściłeś je czy wziąłeś na pożarcie? Jaka największa sztuka? Była taaaaaaaaaaaaaka ryba?

·

Wszystke zjedzone, mamy to szczęście że w NY mieszkamy u rodziny, to jest możliwość smażenia, przygotowywania posiłków. Ryby raczej male były, tak na półtorej dłoni max