ManhattansteemCreated with Sketch.

in polish •  2 years ago 

Na początku kiedy widziałem Manhattan z oddali to tak jak już wcześniej pisałem byłem zawiedziony. Myślałem, że jest bardzo mały, że to kilka wieżowców i tyle. Jak tylko wyszliśmy z łodzi i weszliśmy w głąb tej miejskiej dżungli, zdałem sobie sprawę jak bardzo się myliłem.

Wszystkie moje spostrzeżenia i opinie, które sobie wyrobiłem patrząc na Manhattan z oddali były błędne.

IMG_20170901_153133-1280x960.jpg

Pierwsze odczucia

Przede wszystkim po wejściu do środka tej miejskiej dżungli zdałem sobie sprawę jaki jestem mały. Te wieżowce są olbrzymie, a fakt, że wszystkie stoją obok siebie dodatkowo potęguje te odczucia. Nigdy nie byłem w takim miejscu, dlatego chyba Nowy Jork jest niezwykły, bo mało jakie miasto ma takie zagęszczenie tak wysokich budynków. Mimo, że było ciepło, słońce prażyło to i tak było to nie odczuwalne, bo byliśmy większość czasu w cieniu stworzonym przez drapacze chmur. I to jest niesamowite, bo człowiek jest w środku wielkiego miasta, w gorący dzień, a czuje momentami nawet chłód, bo po pierwsze jest cień, po drugie wytwarzają się wiatry między budynkami.

IMG_20170901_133056_1-1280x960.jpg

Jest bardzo wysoko

Budynki są tak wysokie, że jest problem, żeby je objąć aparatem. Trzeba się nieźle nagimnastykować a i tak może się nie udać. To wszystko potęguje wrażenie, jak człowiek jest mały.

IMG_20170901_132533-960x1280.jpg

Miasto

Miasto jest bardzo czyste i bardzo zadbane. Nie wiem czy to jest specyfika całego USA czy tak jest w Nowym Jorku, ale mam wrażenie, że wszystko jak tu jest robione to jest robione porządnie. Od elementów miejskich (poręcze, skrzynki na listy, pasy, ławki) po budynki. Widać w tym wszystkich jakość.

IMG_20170901_145936-1280x960.jpg

Nie samymi wieżowcami żyje Manhattan

Manhattan to nie tylko drapacze chmur. Ma wiele ciekawych dzielnic, które są znacznie inne od Wall Street. Nie ma tam drapaczy chmur, ale i tak wszystko robi wrażenie. Chodzi mi o np. Little Italy, China Town, Soho itp. O tych miejscach postaram się napisać oddzielny post.

Statystyki celu (kupienie wymarzonego auta dzięki steemit)

Generalnie na razie bez większych zmian wartości konta (około 90 USD). Nowe wypłaty steem za kilka dni.

rendersteemit.png

jak chcecie być na bieżąco, to follow @gustoo

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Super kraj, w jakim celu tam jesteś ?

·

Czysto turystycznie, wypad na 3 tygodnie

  ·  2 years ago (edited)

Może to się zmieniło, ale Nowy Jork który pamietam z pewnością nie był czysty i zadbany, Manhattan znacznie lepiej wyglądał na pocztówkach niż z poziomu ulicy, a Bronx wyglądał wtedy jak strefa wojenna. Spędziłem tam swego czasu kilka miesięcy i powiem szczerze, że nie jest to miejsce gdzie chciałbym mieszkać.

·

Słyszałem też takie opinie i być może rzeczywiście się tak zmieniło, albo ja oceniam Manhattan przez pryzmat tylko tego co widziałem. Te popularne miejsca jak Wall Street wyglądały na bardzo zadbane. Na dniach będę widział inne części tej dzielnicy i dam znać jak to wygląda obecnie.

Super marzenie! Milo sie czyta i czekam na wiecej! Jeszcze powiedz mi jak zrobiles ta statystyke Buy dream - chce skopiowac pomysl u mnie w postach! Dzieki!

·

Dzięki :), ja sobie napisałem skrypt w php i generuje mi taki wykres. Ale coś podobnego można chyba łatwo zrobić np. w excelu

Zaciekawiłeś mnie jedną sprawą, z której sobie wcześniej nie zdawałem sprawy. Można powiedzieć, że dla części mieszkańców Nowego Jorku jest to Miasto Cienia? Sami mieszkańcy mają jakieś swoje określenia na ten stan?

·

Myślę że raczej nie, bo te dzielnice które są w cieniu to głównie zwarte Wall Street gdzie wydaje mi się że mało kto mieszka. Głównie to są pewnie biurowce. Z kolei druga cześć Manhattanu, gdzie jest równie dużo drapaczy chmur, a pewnie i więcej ma znacznie szersze chodniki i ulice przez co nie ma tyle cienia