Zmiany w API steema psujące obecne biblioteki

in polish •  last year 

Hej,
w tym poście chciałbym poinformować, że steem zmienia swoje API przez co niektóre biblioteki przestają działać poprawnie w tym jedna, z której korzystam. Jest nią https://github.com/marvin-we/steem-java-api-wrapper. Problem występuję tu taki, że autor "zniknął" i nie wykonuję żadnych aktualizacji przez co biblioteka steemJ także nie ma wymaganych zmian.

Aby ten problem rozwiązać, tymczasowo użyję forka steemJ https://github.com/muksihs/steem-java-api-wrapper/, który poprawił błąd związany z pobieraniem nazw api. Informacja o tej zmianie była już wiadomo w tekście https://steemit.com/polish/@grzegorz2047/appbase-nastepny-krok-do-przodu-dla-blockchainu-steem-rozpocznijmy-testowanie-tlumaczenie, który tłumaczyłem osobiście.

jednym z wyjść jest wywoływanie bezpośrednio api steema używając odpowiednich węzłów, albo napisać swoją bibliotekę opierającą się o nowe api steema. Jako, że nie ma wielu bibliotek javowych, to chętnie bym się tego podjął w czasie wolnym, szczególnie, że sam bym z tego korzystał. Nie wiem w ilu jeszcze nakładkach na steem api wystąpi ten błąd, ale aktualnie biblioteka javowa, którą podałem wcześniej już nie jest aktualna.

Konsekwencją powyższych zmian jest przestanie działania wszystkich botów, które napisałem w Javie m. in. bota @informator i bota, którego napisałem z współpracą @mmmmkkkk311. Z tego też powodu muszę przejrzeć nieoficjalnego forka steemJ i skompilować go lokalnie, aby móc dalej działać z botami. Będzie to tymczasowe rozwiązanie do czasu aż nie zajmę się pisaniem swojej biblioteki? albo bezpośrednich wywołań json-rpc. Wszystko to sprowadzi się i tak do napisania pewnego rodzaju biblioteki i utrzymywanie jej. Innym rozwiązaniem jest przejście na pythona lub node i js. Jednak preferuję Javę i raczej chciałbym dalej w tym języku pisać boty.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zawsze jestem pełen podziwu dla takich ludzi. W tej dziedzinie kumam niewiele. Powodzenia i pozdrawiam.

·

Dzięki.

W jakim czasie Pan planuję mieć już gotowe poprawki?

·

Udało mi się podpiąć inną wersję biblioteki i uruchomiłem jednego bota. Wezmę teraz kod od @informator i zobaczymy czy zadziała.

·
·

trzymam kciuki :D

·
·

jak zadziała wszystko umieści Pan gotowe pliki .jar? ( github)

·
·
·

Tak. Zależy tylko o które pliki tobie zależy. Bo jeden projekt przeszedł spore zmiany.

·
·
·
·

zaktualizowana wersja botUpvoter.jar (ta bez zostawiania komentarza, oddająca tylko głosy na userów z listy)

·
·
·
·
·

A to właśnie ten z dużą ilością zmian. W nowej wersji bot oddający głos na userów jeszcze nie jest ukończony. Natomiast dzisiaj postaram się wprowadzić wszystkie funkcjonalności jakie posiadał poprzednio.

·
·
·
·
·
·

Przechwytywanie.PNG

Ostatnia kompilacja chyba ma jakiś błąd

·
·
·
·
·
·
·

To nie jest błąd kompilacji. Przekształciłem wyświetlanie wymagań dla stworzonych botów. W nawiasie [] wypisane są wszystkie wymagane dane do uruchomienia bota. Ten bot akurat jest botem głosującym na losowego użytkownika z odpowiednich tagów.