Jak w łatwy sposób spieniężać Steem dolary?

in polish •  2 years ago  (edited)

money-2928309_1920.jpg
żródło: pixbay.com
Cześć,
w tym artykule chciałbym poruszyć kwestię wymiany SBD na BTC i na PLN i jak zrobić to szybko.
Zacznijmy od początku.
Mamy swoje pierwsze steem dolary. Zastanawiamy się kiedy możemy je zamienić na złotówki. Czy możemy zamienić SBD od razu na PLN? W większości przypadków NIE. Jednakże możemy zamienić SBD na BTC a potem na PLN. Jak możemy to zrobić łatwo (z trochę większymi prowizjami).
Załóżmy, że nie możemy wymienić SBD na PLN. Co wtedy robimy?
Potrzebujemy porfela na bitcoiny. Możemy założyć go na stronie bitcoin.com albo możemy sobie zainstalować wtyczkę w chromie o nazwie Jaax lub 1000 innych sposobów.
Załóżmy, że posiadasz już ten portfel. Więc co teraz?
Sprawdźmy może ile mamy naszych SBD na koncie

transfers.PNG

Ja tutaj mam aktualnie niewiele, ale załóżmy, że posiadamy przynajmniej 10 SBD. Najprostszym sposobem na wymianę SBD na BTC jest użycie blocktrades. Jest to opcja wymiany naszych steem dolarów po w miarę akceptowalnym kursie. Klikamy więc w polu "STEEM DOLLARS", koło kwoty steem dolarów i wybieramy sell. Przeniesie nas to do strony blocktrades. Powinniśmy zobaczyć coś takiego

blockrades.PNG

Wybieramy sobie ile chcemy wymienić steem dolarów i że chcemy wymienić je na bitcoiny. Następnie poniżej mamy adres do portfela bitcoin. Tam mamy możliwość wpisania adresu naszego portfela. Jednakże są 2 możliwości. Albo przesyłamy wymienione bitcoiny do naszego portfela, albo wysyłamy bitcoiny bezpośrednio na giełdę, na którą wymienimy BTC na PLN.
Jeżeli nie chcemy wysłać tego bezpośrednio, to pamiętajmy o prowizjach przy robieniu transakcji w sieci bitcoin. Jeżeli chcemy mieć jak najmniejszą, to lepiej wysłać to od razu na giełdę. Pierwszy raz możecie edukacyjnie wysłać BTC na swój prywatny portfel, a potem na giełdę, żeby zobaczyć jak to działa. Jak wybierzecie, to wasza sprawa. Jeszcze jedna kwestia. Jeżeli chcecie przechowywać bitcoiny, to lepiej trzymać w swoim portfelu większość bitcoinów, bo hakerzy i te sprawy.
Zanim dokonacie transakcji, to powiem jaką giełdę macie na wyciągnięcie ręki. Jest to giełda ref bitbay. Plusem jej jest taki, że nie wymaga ona od was wysyłania dowodu osobistego przy niewielkich kwotach, co jest dla mnie plusem, ponieważ nie uśmiecha mi się wysyłanie wrażliwych danych do Internetu. Jeżeli zdecydujecie się tam wymienić swoje bitcoiny, to tu macie tutorial jak założyć konto i pewnie znajdziecie więcej info.
Pewnie są lepsze sposoby spieniężenia bitcoinów, ale te sposób jest stosunkowo przyjemny i łatwy.
Wróćmy może do naszej wymiany, mamy już nasz portfel bitcoinowy czy to z giełdy czy nasz prywatny.
Gdy wkleimy nasz adres w pole do tego przeznaczonego, to klikamy przycisk "Get deposit address" Strona nam przesunie widok do wpisania naszego nicku steem jak poniżej

balance.PNG

Jeżeli macie wystarczającą ilość steem dolarów, to przycisk "Transfer using SteemConnect" bedzie aktywny. Po zatwierdzeniu naszej ilości SDB do wymiany, przeniesie nas do okna logowania. Wypełniamy tam nasze dane i potwierdzamy.
Na naszym koncie powinny pojawić się bitcoiny, które sobie ustaliliśmy przy wymianie.
Jeżeli przelałeś sobie BTC na konto giełdowe, to możesz sobie to od razu wymienić. Jeżeli na swoje konto prywatne, to musisz wysłać je stamtąd na konto giełdowe i ponieść dodatkową prowizję (w zależności od szybkości wykonania transakcji)
Załóżmy, że wysłaliśmy na giełdę.
Po upewnieniu się, że BTC wpadło na konto wchodzimy zalogowani na stronę główną giełdy. W przypadku bitbay mamy opcję "szybkiej transakcji". jest tam okienko nazwane "SZYBKA SPRZEDAŻ". W nim podajemy ile chcemy sprzedać naszych bitcoinów, które przesłaliśmy na giełdę

giełda.PNG

Po zaakceptowaniu tego ile nam wymieni klikamy na sprzedaj. Natychmiastowo nasze bitcoiny zostaną zamienione na PLNy.
No spoko, to jak to teraz wypłacić?

przelew.PNG

Klikamy na portfele i mamy tam opcję PLN. Następnie klikamy na wypłać. Mamy do wyboru bankomat lub przelew. Ja wybrałem przelew, gdzie wpisujemy sobie podstawowe dane, ile ma wypłacić i numer konta. Po kliknięciu wyślij, na emaila dostaniem kod, który musimy wpisać na stronie. Po poprawnym wpisaniu nasz przelew powinien przyjść w ciągu 1-2 dni roboczych.
Powyższa instrukcja nie jest "optymalna", ale jest wygodna i stosunkowo łatwa. Innym sposobem wymiany BTC na PLN jest wymiana na BTC potem na USD i na końcu na PLN używając konta paypal. Moim zdaniem nie warto, ale jeżeli ktoś chce, to może użyć strony okexchanger
Mam nadzieję, że was nie zanudziłem tym postem i dotrwaliście do końca :D

DISCLAIMER
Żadnej ze stron nie reklamuję i nikogo nie zmuszam do podążania tą ścieżką. Także co złego to nie ja :P A no i mam tam reflinka do tej giełdy, ale jeżeli ktoś ich nie lubi, to proszę tu czysty link
Jeżeli macie lepsze i "tańsze" sposoby bez potrzeby podawania "wrażliwych danych", to piszcie w komentarzach ;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jeśli wymieniasz na bitbay krypto na fiaty to musisz zweryfikować konto czyli wysłać skany dokumentów.

Nie ma potrzeby niczego weryfikować, już wypłacałam stamtąd podając jedynie imię i nazwisko.

Nie trzeba robić weryfikacji, żeby wymieniać niewielkie kwoty z btc na złotówki

A czy nie trzeba się najpierw zarejestrować aby mieć konto na Bitbay.
Wypłacając na konto jest ślad, że to my wypłacamy z Bitbay.
Jeżeli zrobimy wypłatę na Euronet to znowu podajemy nr telefonu, znowu zostaje ślad.

Tu chodzi raczej o wysyłanie skanu dowodu osobistego. W tym przypadku nie przejmuję się moim imieniem i nazwiskiem, bądź telefonem. Raczej powinno się uważać z PESELEM i dowodem osobistym. A co do możliwości namierzenia ciebie w razie czego, to już inna bajka.

Zgadza się. Najlepszym wyjściem PAYPAL. Ale były z tym jakieś problemy nie wiem jak jest teraz.
Pozdrawiam.

Dobry poradnik i przydatny. W moim przypadku od jakiegoś czasu między giełdami używam BTG. Przesyłałem ostatnia coiny o wartość około 300 zł i opłata wyniosła mnie 1.zł 20 gr.
Więc jestem zwolennikiem zamiany SDB na btc gold i na bitbayu zamienić je na złotówki.
Na początku przesyłałem BTC i zapłaciłem 50 zł za przesłanie.
Więcej takich artykułów poprosimy co nam pomoże i zaoszczędzi nasze pieniążki.

Jak uda mi się porównać prowizję w różnych kryptowalutach, to myślę, że mógłby powstać tego typu artykuł. No chyba, że ktoś mnie wyprzedzi :)

Śmiało pisz na ten temat na pewno przyda to się niejednej osobie.
Na bitbay jest informacja jakie są opłaty ale nie każdy o tym wie.
Ja dowiedziałem się z youtube od jednego z youtuberów którego zawsze słucham i oglądam.

Świetny poradnik :) to jest trudne do zrozumienia!

Sam szukałem rozwiązania na samym początku i wiem, że jest to trudne za pierwszym razem. Potem, to już idzie automatycznie i zajmuje jakieś 5 minut.

Są gotowe filmy na youtube, np. filmy od noisy'ego :P

Pewnie tak, tylko trzeba "trafić" na nie. Bo Youtube prędzej podpowie ci filmiki o steam :D

A czy nie lepiej wymieniać np. na Litecoina, czy inną lekką kryptowalutę która ma mniejsze transaction fee, i w tej postaci wysyłać na Bitbay?

Jeżeli prowizje są mniejsze, to tak. Chyba, że ktoś lubi skaczący kurs bitcoina.

No LTC ma około 10 razy mniejsze niż Bitcoin. (0,3$vs.3$) Bitcoina w ogóle sie nie opłaca używać do przesyłania. Nie tak dawno prowizje wynosiły po kilkanaście dolarów.

Wezmę to pod uwagę jak będę wymieniał następnym razem. Jednak czasem jak Bitcoin jest taki tani, to aż żal nie zainwestować swoje steem dolary xd

Ja wymieniałem też przez blocktrades i na bitbay. Lecz zamiast btc, wymieniłem raz ltc a za drugim razem na dash. Różnica jest ogromna. Raz wypłacałem 6.664 sbd, to jak liczyłem, wymieniając na btc (i pozniej na zł) wychodziło mi 110zł, a na ltc 140zł.

Dzięki, nie wiedziałem że na bitbay nie trzeba wysylac dowodu. Z pewnością skorzystam. Ostatnio wysłałem dowód na bitgrail po czym okazali się scamerami..

No ja tam wolę nie wysyłać takich danych jak nie wiem co się z nimi może stać. Szczególnie do randomowej strony.

Dzięki za poradnik, na pewno w przyszłości się przyda. Resteem :)

Jeżeli chcemy mieć jak najmniejszą, to lepiej wysłać to od razu na giełdę. Pierwszy raz możecie edukacyjnie wysłać BTC na swój prywatny portfel, a potem na giełdę, żeby zobaczyć jak to działa. Jak wybierzecie, to wasza sprawa. Jeszcze jedna kwestia. Jeżeli chcecie przechowywać bitcoiny, to lepiej trzymać w swoim portfelu większość bitcoinów, bo hakerzy i te sprawy.

Powiedziałbym, że największym problemem przechowywania kasy na giełdach jest to, że giełdy lubią znikać a wraz z nimi wszystkie środki na koncie :)

Właśnie to jest jeden z powodów dlaczego lepiej nie trzymać wszystkiego w nieswoim portfelu.

Moim zdaniem należy omijać korzystania z polskich giełd. Nie chcieliśmy przecież, żeby urząd skarbowy zaczął się interesować naszymi pieniędzmi.

Prędzęj czy później kupisz za zarobione pieniążki samochód czy inny fajny bajer, a skarbówka powie.

Jeżeli się z tego rozliczysz jakkolwiek, to jest szansa na to, że nie będą się tak gniewali :D

Wystarczy kupować rzeczy mało rzucające się w oczy :D.

mały samochód :>?

Samochody mają to do siebie, że trzeba je rejestrować w urzędzie. Także nie bardzo :D

  ·  2 years ago (edited)

Mam nadzieje że niedługo nie trzeba już będzie nic zamieniać na fiat tylko od razu przesyłać na OpenBazaar. :D Agora, Anarchia, Akcja.

Takie Allegro, tylko oparte o kryptowaluty? Brzmi ciekawie.

Takie allegro, ale na blockchainie, więc nie do zdarcia. Nie jest w przeglądarce tylko ściąga się na komputer. Czekam aż dodadzą tam więcej krypto niż sam BTC, bo on się nie bardzo nadaje do drobnego handlu.

Mam nadzieje że kiedyś mi się to przyda :D

Jeżeli będziesz pisał coś swojego, to na pewno coś uzbierasz. No i oczywiście nie zrezygnujesz zza szybko.

Na razie bardziej mnie przekonują słowa o swoim wkładzie w steemit, jeżeli coś z tego wpadnie to też będzie fajnie

Wiadomo, trzeba robić swoje.

Dziękuję może kiedyś przyda mi się ten poradnik ^^

póki co ładuję wszystko w steem power, ale myślę o wymiance na przyszłość. BTC ma mega prowizje chyba

Wcześniej podobno były bardzo duże, teraz się trochę uspokoiło i pewnie prowizje mogą być ok 2$ lub mniej zależy jak szybko chcemy przelać. Myślę, że teraz to można pakować sbd na steem, bo dobra konwersja

I just upvoted You! Reply STOP to stop automatic upvotes

Bardzo jasno i klarownie :) dla mnie „laika” bardzo zrozumiałe . Na razie pieniądze ze steemit to dla mnie abstrakcja . Ciekawa jestem czy to wszystko tak działa ?? 🧐🤔

Wbrew pozorom wymiana kryptowalut na PLNy jest aktualnie dość prosta. No chyba, że rządzący zaczną wymyślać :D

Ja jakiś czas temu sprzedawałam SBD na poloniex bo jakoś tak lepiej mi się opłacało, teraz jakbym miała sprzedawać to pewnie na bittrex bo lepszy kurs i udało mi się w końcu założyć tam konto :) Z tego co wiem to też poloniex aktualnie nie przyjmuje wpłat SBD, ktoś może wie dlaczego?