Sort:  

Wychowałem się w Wietnamie, gdzie do tej pory panuje komunizm, a szkolny mundurek to nadal stały element każdego ucznia :)

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w konkursie Tematy Tygodnia, masz czas do niedzieli żeby wziąć udział w tej edycji, gdzie tematem jest min szkolny mundurek. Możesz także głosować na zgłoszone posty.
Zajrzyj pod tag #tematygodnia i do dzieła!
W razie czego pytaj ;)

Dziękuję, póki co jest Pani moim przewodnikiem po Steemit, dopiero odkrywam jak duże możliwości ma ta platforma :) Pozdrawiam!

Ten skarb został odkryty dzięki OCD Team! Odpisz na ten komentarz jeśli zezwalasz na podzielenie się nim z innymi! Akceptując to masz szanse na otrzymanie dodatkowej nagrody i jedno z twoich zdjęć z artykułu może zostać wykorzystane w naszej kompilacji postów! Możesz śledzić @ocd - i dowiedzieć się więcej na temat projektu i zobaczyć inne skarby! Dążymy do przejrzystości.

Oczywiście że się zgadzam :) I pięknie dziękuję :)
(żałuję że nie mam własnych zdjęć dobrej jakości pasujących do tego wpisu)

Ja w pierwszych klasach podstawówki tylko nosiłem mundurek.

No to miałeś się lepiej ode mnie ;)

Mundurki , fartuszki to wg mnie pozytywna rzecz
Jak ja sobie to wyobrażam ?
Niech przypominają uczniom, ze idą do swojej pracy. Oczywiście adekwatnie do wieku.
Niech wiedza, ze to ich wizytówka. Nie szata zdobi człowieka ale wygląd jest ważny.
Niech będą dumni z tego, ze sa uczniami.

Co sama szkoła uczy to inna kwestia czy to się później w życiu każdego absolwenta do czegoś nada

Same fartuszki i tzw wg mnie BARWY SZKOLNE to dobry pomysł.
Jest to wydatek dla rodzica. Gorzej jak z kasa krucho ale i na to państwo jakby chciało to znalazłoby sposób

Masz rację :) Mundurek pełni ważną rolę w szkole i nie tylko.

W Anglii tylko niektóre przedszkola nie mają mundurków. Problem bywa wtedy, gdy np. kolory są niezbyt fortunne, gdy nie ma opcji odpowiadających muzułmańskim dziewczynkom lub gdy wybrany będzie wariant ekologiczny mundurków, który jest bardzo drogi. Zazwyczaj mundurki są wykonane z raczej tanich materiałów, szkoły wybierają producenta ubioru z logiem, a dyskonty sprzedają ubrania w tych samych cenach, ale bez loga. Jest to wciąż spora oszczędność.
Warto przy tym zaznaczyć, że rodzic nie kupuje dziecku żadnych materiałów, płaci tylko za jedzenie i dorzuca do niektórych atrakcji. W naszej szkole dodatkowo jest Stowarzyszenie Przyjaciół, które finansuje czasem teatr/kino czy takie tam, a brak wpłaty nie wyklucza dziecka z udziału.
Dyscyplina dotycząca ubioru jest uwzględniona w wykrywaniu radykalizacji wśród uczniów, w tym w kierunku skrajnie prawicowym. Ostatnio był temat dziewczyny, która oddała włosy na peruki dla chorychi została zawieszona, bo szkoła zabraniała golenia na łyso.

Dziękuję Ci za obszerny i interesujący komentarz. Anglia zawsze mi się kojarzy z dziećmi i młodzieżą w szkolnych mundurkach (głównie z filmów).
W Grecji już od wielu lat nie ma obowiązkowych mundurków szkolnych, nie trzeba nawet ubierać białej bluzki czy koszuli na akademię (na której wierszyki się czyta a nie recytuje).
Pozdrawiam serdecznie :)

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.06
JST 0.025
BTC 22787.71
ETH 1553.43
USDT 1.00
SBD 2.46