"Proxy" czyli wybawca od głosowania na delegatów Steemit (witness).

in polish •  last year 

Ostatnio na #polish zrobiło się głośno na temat głosowania na witness. I bardzo słusznie, głosować powinniśmy bo jest to w naszym interesie poza tym głosowanie nic nas nie kosztuje.

Kto to jest witnes i na czym polega jego rola na platformie Steemit pisać nie będę bo jest już kilka postów na ten temat np świeży jeszcze post opublikowany przez @petecko.

Nasi polscy witness

O naszych polskich witnessach też ju napisano, mamy ich trzech i jest to z pewnością sukces polskiej społeczności. @gtg, @noisy i @jamzed - jesteśmy z Was dumni!

image.png
źródło: @steemit-polska

Polecam wpis @steemit-polska, gdzie znajdziecie informacje o naszych 3 delegatach ale i o tym jak i gdzie głosować.

Proxy

O co chodzi z tym proxy?
Postanowiłam napisać o możliwości wyboru proxy dla osób nowych lub nieobeznanych tak do końca ze steemitowymi procedurami i całym tym systemem.

Otóż każdy może zagłosować na 30 witness. Żeby jednak oddać głosy tak "od serca" to należałoby najpierw poznać kandydatów i ich działalność na platformie. Naszych polskich chłopaków możemy poznać łatwiej ale przeglądanie profili międzynarodowych wszystkich kandydatów i zagłębianie się w ich posty oraz działalność nie jest rzeczą prostą, zwłaszcza dla osób nowych na platformie.
Oczywiście można głosować intuicyjnie lub według największej reputacji, SP czy innych kryteriów.

Jednak z pomocą przychodzi proxy czyli pełnomocnik.
Jeśli nie jesteście pewni na których witness zagłosować (oprócz tych naszych polskich oczywiście!) możecie wybrać jednego którego najlepiej znacie lub lubicie i oznaczyć go jako proxy. Opcja ta jest dostępna na stronie z listą witness do głosowania, na samym dole.

Oznacza to, że Wasz proxy zagłosuje za Was na witness a dokładniej Wasze głosy zostaną przyznane tym witness na których zagłosował wybrany przez Was proxy. Jeżeli jest to osoba która ma osiągnięcia na platformie i jest znana na skalę międzynarodową z pewnością zna działalność pozostałych kandydatów lepiej niż my, znaczy plankton.

Ja wychodzę z takiego założenia i jako niedoświadczony plankton wybrałam swojego proxy (Polaka oczywiście!). Zaufałam mu, moje głosy się nie zmarnowały i mam czyste sumienie wobec społeczności Steemit.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Cześć :)

Dobry artykuł Ewa :)
Wczoraj właśnie widziałem artykuł wspomniany w Twoim poście i wybierałem kuratorów. Zajeło mi to dobrych kilka minut, bo robiłem "proxy" dosłownie "ręcznie", czyli wybrałem ulubionego witness-a i nie wiedząc, że jest taka możliwość, o której tu napisałaś, dołączyłem jego witness-ów po kolei.
Myślę, że Twój artykuł będzie przydatny dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze wybranych witness-ów.
Dziękuję za włożoną pracę :)

PS: mam nadzieję, że resteem do moich followersów sprawi, że ta porcja wiedzy ułatwi też życie kilku więcej osobom.

Pozdrowionka i miłego dzionka :)

Piotr.

Dziękuję Piotr, pozdrawiam serdecznie z już upalnej Grecji :)

gratulacje

Dziękuję :)

Czy dobrze rozumiem, że poprzez wybranie takich osób nasze głosy automatycznie są oddane dla nich, kiedy dodadzą nowy post?

Nie, to nie chodzi o głosy na posty ale głosy na "witness-ów". Wklejam Ci linka do posta z którego się dowiesz kto to jest witness i jaka jest jego rola na Steemit https://steemit.com/polish/@petecko/kim-jest-delegat-steem-u-steem-witness-podstawowe-informacje.

Jeśli masz inne pytania to pisz śmiało :)

ok, już sobie otworzyłam w nowej zakładce i za chwilę przeczytam, dzięki :)