Kwitnące agawy.

in polish •  2 years ago 

Parę dni temu, gdy w Polsce pojawiły się trąby powietrzne a przez Włochy i Hiszpanię przeszły burze gradowe, na Korfu było pochmurno i nawet trochę popadało, co rzadko się zdarza w lipcu. Fakt faktem miło było nabrać trochę rześkiego powietrza do płuc i przespać noc w przyzwoitej temperaturze (łóżko nie parzyło i poduszka była sucha).
Ale miało być o kwitnących agawach... otóż w ten pochmurny dzień natknęłam się na kwitnące agawy i nie omieszkałam ich sfotografować.

20170716_140858.jpg

Zapewne wiecie, że agawa kwitnie tylko raz w życiu, więc pomimo faktu, że w mojej ulubionej zatoce jest sporo tych roślin wzdłuż plaży, tylko przez kilka dni w roku można zobaczyć jak któreś z nich kwitną.

20170716_140902.jpg

Jest to oczywiście atrakcja dla turystów. Jeśli nie widzieliście na własne oczy kwiatu agawy, powiem że jest bardzo wysoki. Zapewne ma kilkanaście metrów, nie mierzyłam ale tak mi się na oko wydaje.

20170716_140818.jpg

Z wyglądu kwiat agawy przypomina mi drzewo ( zwłaszcza z daleka), rzekłabym drzewo iglaste modnie przycięte.

20170716_140909.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Piekne...Wygladaja jak drzewa :)

BEAUTIFULL!! I love that tree! I'm a photographer too, following! <3

Nie widziałam, że agawa zakwita. Mam w ogrodzie kilka agaw (w PL), ale nigdy nie urósł im taki 'sztylet' :P

Kiedyś zapewne wyrośnie i sztylet ;) Fajnie, że masz agawy w Polsce (nie zimno im?) :) Pewnie wiesz, że mają właściwości lecznicze podobne do aloe vera. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by whitas from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, and someguy123. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows and creating a social network. Please find us in the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you like what we're doing please upvote this comment so we can continue to build the community account that's supporting all members.

Absolutna nowość dla mnie :)

Całe życie się uczymy :) Pozdrawiam :)