Ewa się odchudza - "Dieta dla opornych" (tydzień pierwszy).

Przyszła kolej i na mnie...
Prawda jest taka że kilka prób mam już za sobą, samodzielne próby odchudzania miały jednak zupełnie odwrotny efekt ;)
Nawet moje wegetariańskie starania dostarczyły mi kilku dodatkowych kilogramów, podobnie jak przesiadywanie godzinami na Steem :D

20190118_191513.jpg

WSTĘP:

Po rozmowie z @jacekw postawiłam na dietę nisko-węglowodanową i nagle kolejny pomysł na odchudzanie sam do mnie przyszedł, mam na myśli @dietadlaopornych. Na początku obserwowałam proponowane menu jednak jedzenie śniadań czy 5 posiłków uważałam za mękę bo mój organizm się ich nie domagał.

Rozmawialiśmy na czacie głównie na temat Steem. Któregoś dnia postanowiłam spróbować "Diety dla opornych" i aktualnie, po 4 tygodniach, mój żołądek doskonale wie która jest godzina a i ubyło mi 5 kg. Poza tym jestem pełna energii i nie mam absolutnie żadnych zachcianek.

20190120_195313.jpg20190123_113300.jpg

Zupa-krem z dyni i zupa brokułowa (w trakcie gotowania)

Postanowiłam pisać o tym moim sukcesie, który uważam za większy niż mały :) Planuję tygodniowe podsumowania z własnymi zdjęciami potraw.

START:

Jestem osobą upartą i jak coś sobie zaplanuję to dążę do celu. Tak było i tym razem...
Śniadania rosły mi w ustach, z kolejnymi posiłkami było już lepiej. Okazało się że proponowane dania są na prawdę smaczne i urozmaicone, miałam nowe przepisy, które były dla mnie wyzwaniem. Przepisy są bardzo łatwe a gotowe dania kolorowe i można je przyprawiać na swój sposób.

20190123_094507.jpg20190125_093043.jpg

Kolorowe śniadanka.

Na Korfu brakowało mi niektórych produktów, w sklepach nie ma świeżych soków warzywnych ani kiszonek. W każdym razie daję radę :)
Kolejny plus to możliwość kontaktu z @dietadlaopornych, zadaję dużo pytań na które dostaję wyczerpujące odpowiedzi.

20190106_114404.jpg
Jak ukisić taką grecką sałatkową kapustę? Rewelacyjna nie była ale zjadłam...

TYDZIEŃ PIERWSZY:

Pierwszy tydzień był dziwny...
Pilnowałam godzin i przepisów a mój mózg grał ciągle tą samą płytę: "Będziesz głodna albo chora". A wierzcie mi, wcale nie należę do żarłoków tylko coś się pokopało z moim metabolizmem.
Jednak wcale nie byłam głodna!
Przypływ energii poczułam już w pierwszym tygodniu zmiany nawyków żywieniowych a i moja zepsuta jak myślałam waga łazienkowa sama się naprawiła :) Dobrze że nie kupiłam nowej ;)

20190118_130850.jpg
Filet z kurczaka ze szpinakiem, pomidorami i jogurtem. Mój nr 1 w pierwszym tygodniu.

KOLEJNY PLUS TEJ PRZYGODY:

Tak, jest jeszcze jeden plus, ważny dla nas wszystkich na #polish. Mam na myśli nowy projekt promocji Steem i naszej społeczności na FB.
Projekt "Steem dla opornych" prowadzę wspólnie z @dietadlaopornych pod patronatem @Fervi.
Czekamy na Was na FB :)

Ten wpis nie jest poradą dietetyczną.

Sort:  

Wow :) no zycze Ci sukcesow .... a ja ponownie na Dabrowskiej ........... planuje najpierw troche wyzdrowiec :) podczas postu :) a pozniej bede szukala smakow zycia ktore pozwola mi utrzymac wage ...

Dzięki i oczywiście wzajemnie życzę sukcesów :)

O kurcze, trzymam kciuki, żeby tym razem dieta się w całości powiodła i żebyś osiągnęła postawione sobie cele!

Posted using Partiko Android

Dziękuję bardzo :)

!tipuvote 0.3 hide

Powodzenia! Trzymam kciuki ;)

Witam pani Ewo powodzenia i wytrzymałości ja cały czas jestem na diecie ale trzymam się i cały czas 5kg, mniej od pierwszego ważenia. Są wzloty i upadki ale liczy się wytrwałość i silna wola z całego serca pani życzę.......:

Dziękuję bardzo :) Wzajemnie życzę dalszych sukcesów i wytrwałości :)

No i bardzo fajnie! Trzeba znaleźć to coś co działa na nas najlepiej. Wiem po sobie ;-) I bardzo się cieszę, że dołożyłem jakąś tam malutką cegiełkę po drodze :P

Dołożyłeś sporą cegłę a nie malutką cegiełkę :) Dzięki!