Jak zarobić na forku? O.osteemCreated with Sketch.

in #polish5 years ago

Czytałem wiele strategi na temat forka BTC i jak zachować się wtedy na rynku. I w żadnej którą czytałem nikt nie przedstawił sytuacji gdzie po forku BTC. Nie tylko BTC leci na dół ale też all coiny.

Piszę to ze względu że jeszcze nie interesowałem się tak krypto gdy był fork Bitcoina na Bitcoina Cash. A jak wiemy najwięcej uczymy się gdy to przeżywamy i się tym interesujemy a nie z historii.

Tak więc to że cena BTC pójdzie do góry aż do 25 (może do 23-24 gdy zaczną sprzedawać inwestorzy z taktyką kupienia altcoinów) wszyscy się zgadzają. I teraz pytanie do bardziej doświadczonych inwestorów. Skoro Bitcoin jest krypto walutą "matką" to czy nagła sprzedaż BTC i spadek nie pociągnie za sobą innych altcoinów. I najlepszy moment ich kupna nie będzie to ani 23 ani 24 października tylko kolejny miesiąc gdy ta panika zacznie maleć.

Albo patrząc jeszcze dalej czy przez kolejny fork znów altcoiny spadną i idąc moim rozumowaniem najniższy punkt altcoinów będzie osiągnięty tyg-2tyg po BTC.

W przypadku niekorzystnych informacji ze świata krypto walut z reguły gdy spada BTC spadają alty. Ale czy ta tendencja utrzymuję się przy forku. Gdyby ludzie sprzedający BTC po forku i zaczęliby kupować swoje alty które mieli przed forkiem. Zapewne alty poszłyby w górę pomimo spadku krypto waluty matki.

Po mału gromadzę środki na dokupienie krypto walut, bo to że w najbliższym czasie będą (lub już są ) na tzw"promocji" będzie lub jest nie nieuniknione . I nie ukrywam chciałbym na tym zarobić.

A że psychika młodego inwestora mówi mu że powinien wysłuchać rożnych opinii i wybrać tą właściwą, ale niestety nigdzie nie znalazłem "poparcia" mojej tezy - mojego przeczucia jak w najbliższym czasie rozegra się się gra na giełdzie.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. bitcoin-chain-split.jpg

Sort:  

Raczej nigdzie nie znajdziesz bo tak naprawdę nikt nie wie jak będzie.Bywało tak że BTC spadało a alty szły do góry, ja tego nie jestem w stanie przewidzieć, sam bym chciał wiedzieć, a wszędzie sama spekulacja. Tylko piszą, może pójdą do góry, lub spadną, tyle to i ja wiem. Nie będę się nad tym rozpisywał wiesz o czym mówię.

Tak wiem, jedyne jest pewne to że nic nie jest pewne.
Bardziej chodziło mi na ile możliwy jest ten stenariusz według innych nie tylko mnie. Bo mi szczerze wydaje się najrealniejszy ze wszystkich.

Wszystko jest możliwe najlepiej przygotuj się na każdy

Trudno się przygotować na każdy scenariusz kiedy jeden scenariusz pozwoli mi zyskać a drugi stracić.

Właśnie! I bądź tu mądry, trzeba mieć kasę i tyle. A jak jej nie ma zostaje ryzyko. Sam nie wiem co mam zrobić chcę dokupić Steem ale nie wiem czy już, czy czekać bo może jeszcze spaść

Ja narazie się przyglądam sprzedałem mojego ETP z około 10% zyskiem a bym poczekał do dziś to bym sprzedał z 120% zyskiem ( a ja cieszyłem się z 10% bo byłem pewny że przez fork to on tylko spadnie) jak człowiek zachłany to źle jak nie zachłany to mało zarobi.

No widzisz gdybyś poczekał byś miał więcej, tak mówisz, a jak by spadł to byś mówił że dobrze zrobiłeś że sprzedałeś i zarobiłeś. Franuś to już historia zarobiłeś i się ciesz. Zarób dziennie tylko 10% pomnóż to przez rok lub dwa zobacz jaka Ci kwota wyjdzie. Dopiero zaczynasz jeszcze takich sytuacji będziesz miał pełno. Ja nie handluję, dokupuje i trzymam, czas pokaże jak wyjdzie.

Wtedy bym wynił swoją zachłaność a teraz winie jej brak. Ja staram sie sprzedawac tylko poto by kupic taniej. Jeszcze nie wypłaciem

Zobacz co się stało przez noc, na ile BTC skoczyło. Naprawdę ciężko przewidzieć rynek.
Ps. mam już 100% VP mogę już Ci oddać swój głos

Dzięki, ciekawe jak się zachowa przy przekroczeniu 6k$.

Z moich obserwacji wynikało, że po forku zachowanie altów uległo normalizacji. Stały się lekko zależne od BTC (nie mocno) i szły zgodnie z własnym kursem i kursem BTC. Bitek rósł umiarkowanie przed forkiem i wystrzelił mocno w górę gdy fork już był przesądzony. Tym razem ludzie nauczeni doświadczeniami z poprzedniego forka chyba chcą umieścić go już teraz w cenie. Liczą na darmową drugą walutę po forku. Panuje entuzjazm, który nie wiadomo na co się przełoży po fakcie. Jeśli alty będą poruszały się tak sucho jak teraz, aż do forka spodziewałbym się ich wzrostu po forku (od razu lub tydzień później). Jeśli jednak alty do tego czasu dużo nadrobią obstawiałbym obsuwkę wraz z BTC. Niestety wszystko to dosyć trudno przewidzieć w tej chwili, sytuacja jest ciekawa i nie zupełnie powtórzona (poprzedni fork był obarczony obawami, ten entuzjazmem). Staram się obserwować sytuację na żywo i wyciągać z tego wnioski. Litecoin zaczął dziś np. wychodzić powoli z promocji w górę, a IOTA weszła w promocję idąc w dół.

Z reguły by coś ugrać na giełdzie trzeba iść pod prąd co by nam mówiło by sprzedać BTC a kupić alty w tym momencie. Ale czy czasem nie lepiej poczekac by wejść pod większy prąd. Zastanawiam się nad kupnem altów 24 i sprzedaniem z 10% zyskiem. Nawet rozważam grę z dzwignią. Nwm czemu ale siedzi we mnie przeczucię że nawet jak po 25 alty zaczną gwałtownie rosnąć to tylko na chwilę by pójść z prądem (z BTC) na dół.

Być może masz rację, acz pamiętaj że takim zachowaniem pozbawisz się sforkowanej waluty. Ostatnim razem BTC+BCC wyszedł znacznie korzystniej niż sprzedaż tuż przed forkiem.

Zgadza się. Ale wtedy opinia jak sam mówiłeś była negatywna i osoby które poszły pod prąd zarobiły (te które miały wiedze na czym polega fork) teraz opinia jest pozytywna. Po forku myśle że spadek BTC jest nie unikniony a jak dobrze wiemy co szybko rośnie szybko spada, a wieloryby lubią podsycić panikę by kupić jeszcze taniej.

Z trzeciej strony jednak w USA kilku poważnych graczy szykuje się do wejścia w handel BTC. Są to potężne banki, które będą miały wpływ na kurs. Osobiście odniosłem wrażenie jakby czekały na rozwiązanie sytuacji z forkiem, aby wejść na gotowe. Trudno przewidzieć, dywagacje nad dywagacjami.

Plotki, ploteczki spekulacje. Narazie bede bacznie obserwował rynek nie dokupując krypto, tylko boje się że skoncze na tylko obserwacji.

Rynek tak nie działa. Tak jak powiedział Livermor 100 lat temu - rynek nie jest dobrym wujkiem, który robi to co my chcemy, on zawsze - prędzej czy później zrobi z nas leszczy.
To że przy pierwszy forku kurs zachował się tak czy tak nie znaczy, że będzie tak teraz. Tak samo z tym rebrandingiem (czy jak to się pisze) liska - to że kurs zachował się w pewien sposób w dwóch innych krypto o niczym nie mówi. To jest tak - widzisz, że Kowalski pije szklankę wody, siada za samochodem i ma wypadek i teraz patrząc na to stwierdzasz, że jak ktoś inny zrobi tak samo to też będzie miał wypadek.
Teraz może być tak, że cena będzie rosła, a dwa dni przed forkiem runie. Dlaczego? Bo nie ma znacznie co się dzieje tylko to gdzie idzie duży kapitał.

Wiadomo że duży gracz może namieszać i zawsze pójść w 2 strone. Ale pytanie brzmi czy wiecej osob po sprzedaniu BTC zainwestuje go w alty czy nic nie zrobi bo się boij o to że BTC leci na dół na szyje.

Ja tak na to nie patrzę. Ciężko opisać to w jaki sposób analizuję to co się dzieje na rynku, ale dla mnie liczy się to jak cena zachowuje się w danej strefie, a to kto jakie ma plany na inwestycje jest dla mnie bez znaczenia - to wszystko pokazuje wykres.

W takim razie jeśli można wiedziec co pokazuje wykres ? I jaką dzieki wykresowi zamierzasz przyjąć strategie?bold

Zależy który wykres. Na btc widzę otwartą drogę do 6000$ jeżeli coś się pojawi w trakcie to dopiero zobaczę, na razie nic innego nie widzę. Na razie skupiam się na eth i lsk, a bitcoinem nie zamierzam na razie handlować - dla mnie zbyt mały stosunek zysku do ryzyka.

Powiedz mi czy alty mogą jeszcze spaść np. Steem chcę dokupić, a nie wiem czy nie poczekać jeszcze

Kilka lat temu nauczyłem się jeden bardzo ważnej rzeczy - jeżeli coś jest nisko to zawsze może być niżej ;)
Jeżeli chodzi o mnie to ja bym steem rozłożył na dwie transakcje - teraz bym kupił i jeżeli by spadło to dokupił jeszcze po 0,9$

Też o tym myślałem. Tylko że ja nie kupuję od raxu BTC tylko gulden coin i dopiero wymieniam na BTC a on tak samo w dół leci, i tu jest problem

Jeśli mozna wiedziec co ci tam wykres na temat LSK mowi :-)

Jesteśmy w okolicach istotnego poziomi 4-4,5$, który jak na razie nie został przełamany i teraz dla mnie jest dobry czas do zakupów. Jeżeli by zszedł poniżej 4$ to dla mnie spadałby dalej.

Congratulations @franekcieszyn! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments received
Award for the number of upvotes received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.07
JST 0.042
BTC 30605.20
ETH 2086.77
USDT 1.00
SBD 2.62