Upewnij się, że Twoje BTS robią robotę, czyli aktywnie głosują na rozwój Bitshares!

in polish •  last year

Bitshares, to pierwszy o ile mi wiadomo projekt w świecie technologii blockchain w którym sieć finansuje swój rozwój (ang. Self Governance). Drugim projektem był zdaje się Darkcoin – dzisiejszy #DASH. Nie mam pewności jak to dziś wygląda w DASH, ale "za moich czasów" trzeba było wklepać komendę w konsoli Masternoda żeby się wypowiedzieć. Nie wiem jak to jest dziś w DASH – czy głosują już wszyscy użytkownicy sieci, czy nie. W #Bitshares głosować mogą wszyscy, tak samo jest w STEEM – siła głosu zależy od zaangażowania w token BTS albo STEEM.

Faktem jest, że można iść na skróty i delegować głosy komuś innemu. Osoba na którą oddelegowane zostały głosy staje się tzw. PROXY i wtedy nasze BTS albo STEEM sumują się z już istniejącą siłą głosu PROXY i głosujemy tak jak on. W przypadku STEEM, konto PROXY głosuje na serwery produkujące bloki tzw. Witness, a w sieci Bitshares oprócz Witness głosuje się również na członków Committee, którzy ustalają parametry sieci m.in. wysokość opłat transakcyjnych oraz na Projekty Rozwojowe (ang. Workers).

ale do rzeczy

Jak wszyscy wiecie Bitshares funkcjonuje w domenie Bitshares.org jednak istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś wykupi domenę .com i wykorzysta ją na szkodę Bitshares poprzez działania phishingowe albo wprowadzanie ludzi błąd na temat projektu Bitshares. Pojawił się potrzeba i jest już otwarty Projekt ("Worker Proposal") żeby sfinansować zabezpieczenie domeny, prośba wyszła od @Stan'a Larimera i ukazała się w poście autorstwa Michael Taggart pt. "ATTENTION: Worker Proposal To Secure Bitshares.com Domain Name For The Community - TIME SENSITIVE"

reasumując – POTRZEBNE SĄ GŁOSY!

Zagłosuj proszę na projekt zabezpieczenia domeny .com
Zrzut ekranu powinien wystarczyć jako instrukcja do oddania głosu.
Głosowanie wiąże się fee, które w tej chwili wynosi 0.00203 BTS, co po obecnym kursie wynosi mniej niż 1 gorsz (0,00203 * 0,6768 USD * 3,5 PLN = 0,004808664 PLN)

Możesz również ustawić konto PROXY, które będzie głosować za Ciebie, np fractalnode

albo inne aktywnie głosujące konto. Rozkład moich obecnych głosów na zrzucie wyżej. Po wpisaniu konta, konieczne jest kliknięcie po prawej stronie przycisku SAVE

Jeśli nie ustawiałeś żadnego konta PROXY, to możliwe że znajdziesz w portfelu ustawione domyślnie konto OpenLedger, ale i tak

sprawdź na kogo głosuje Twój Proxy (zrzut ekranu jest jednocześnie linkiem do Block Explorera Bitshares z tą informacją)

Jeśli masz pytania, daj znać w komentarzu!

Więcej informacji o Bitshares w języku polskim znajdziesz tu:
Facebook [PL]: https://www.facebook.com/groups/BitsharesDexPL/
Telegram [PL]: https://t.me/Bitshares_DEX_PL
Twitter [EN]: https://twitter.com/FractalNode
Steemit [EN, PL]: @fractalnode

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Duża zaleta BTS

Verry good post

Why no curation awards for voting witnesses?

Hi @fractalnode, I nominated you to take part in the 7 day black and white challenge in my latest post!