Blockchain i...genetykasteemCreated with Sketch.

in #polish3 years ago

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo Macrogen, które działa w branży biotechnologicznej planuje zapisywać dane z genomu w...blockchain! Jak mówi nota prasowa z 6. sierpnia br. Macrogen chce dokonać tego wraz z Bigster - firmą z branży technologicznej. Platforma, którą chcą stworzyć obie firmy miałaby być miejscem przechowywania, zabezpieczenia i transferowania wrażliwych danych (jakimi są te zawarte w genomach). Dane dotyczące genów, zdrowia ogólnego i stylu życia danej osoby są bardzo cenne nie tylko dla firm farmaceutycznych, ale i dla całej branży medycznej. Nadzieję, że technologia blockchain ułatwi porządkowanie informacji na temat danego pacjenta, a więc ułatwi diagnozę i leczenie, wyraził sam CEO Macrogenu Yang Kap-seok:

"Pomimo dużej użyteczności, dane zawarte w genomie są trudne do przenoszenia z uwagi na ochronę prywatności pacjentów oraz bariery technologiczne. Mamy nadzieję, że powstająca platforma oparta na blockchain pozwoli na swobodniejszy przepływ danych medycznych i informacji z genomu pacjenta."

Wspomniana platforma ma ruszyć w czerwcu 2019 r. Czy czeka nas rewolucja w sektorze "health care" z "łańcuchem bloków" w roli głównej? Za niespełna rok się przekonamy :)
18917989861_6ffdfc43cc_o.png
Macrogen-Works-With-Big-Data-Firm-for-Blockchain-Backed-Medical-Data-Solution-696x449.jpg