Anglia 2 - 0 Szwecja. Drużyna Southgate'a w strefie medalowej!

in #polish6 years ago

Odmłodzona i zreorganizowana reprezentacja Anglii pokonała dziś Szwedów 2-0 i zasłużenie awansowała do półfinału rosyjskiego mundialu! Ekipa ze Skandynawii próbowała stawić czoła bardzo dobrze zorganizowanym w obronie i zawsze grożnym w ataku Anglikom lecz żaden ze szwedzkich napastników nie zdołał pokonać Pickforda. Obie drużyny oddały łącznie w meczu... pięć strzałów na bramkę przeciwnika. Ta statystyka najbardziej obrazuje, że nie był to tak emocjonujący ćwierćfinał, jak wczorajszy pojedynek Belgii i Brazylii.
Co ciekawe "Synowie Albionu" obie bramki zdobyli po strzałach głową (Maguire w 30. minucie po wrzutce z rzutu rożnego oraz Dele Ali z około 5m przy biernej postawie obrony przeciwnika). W starciu z zespołem ze Skandynawii jest to dodatkowy plus, bowiem zespoły z tej części Europy słyną z dobrej gry w powietrzu.
Szwedzi, zwłaszcza w II połowie, próbowali się "odgryźć oponentom, ale ich akcje ofensywne nie miały tej dokładności, dynamiki i co najważniejsze skuteczności jaką pokazali gracze z Wysp Brytyjskich.
Dzisiejszy zwycięzca meczu w Samarze swojego rywala pozna nocą, a będzie nim ktoś z pary Chorwacja - Rosja. Faza pucharowa pokazała, że wszystko może się podczas 90 minut na boisku wydarzyć, dlatego skazywanie gospodarzy na porażkę z ekipą Luki Modricia jest mocno ryzykownym krokiem. Nie ulega wątpliwości, że to drużyna Zlatko Dalicia jest faworytem ostatniego ćwierćfinału MŚ 2018, jednak wcale nie musi to oznaczać, iż będzie im łatwo w starciu z gospodarzami.

P.S.:Warto podkreślić to, że tym razem Harry Kane do bramki nie trafił, a mimo to jego drużyna potrafiła zwyciężyć. Jest to dość istotne w obliczu walki o medale. Anglicy są kolektywem zarówno w obronie jak i bardzo groźną drużyną gdy atakują. Mając świadomość, że mogą polegać na każdym "ogniwie" poszczególnych formacji mają komfort psychiczny, który może poprowadzić ich po końcowy sukces i tym samym drugiego tytułu mistrzów świata.