Pożar w Sylwestra oraz wypadek w Nowy Rok, czyli dwa wyjazdy naszej jednostki.steemCreated with Sketch.

in polish •  8 months ago  (edited)

Pożar w budynku mieszkalnym w miejscowości Okocim oraz zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego w Jadownikach. Oto akcje ratowniczo-gaśnicze do jakich byliśmy dysponowani i w jaki sposób zakończyliśmy stary i powitaliśmy Nowy Rok 2019.W poniedziałek, 31.12.2018r. o godzinie 18:24 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Okocim na ul. Czerwona Droga do pożaru w budynku mieszkalnym. 

Przygotowania do sylwestra przerwał dźwięk syreny. Po przybyciu do remizy dyżurny SKKP poinformował nas o pożarze w domu w miejscowości Okocim. Wyjechaliśmy samochodem GBA 2,5/16 Mercedes. Po przybyciu na miejsce pożaru strażacy stwierdzili, że pali się w drewnianym budynku. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia, przeszukaniu budynku celem zlokalizowania mieszkańców. 

Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji strażaków, pożar nie zdążył się rozwinąć i szybko został opanowany. W środku przebywała jedna osoba, której nic się nie stało i nie wymagała opieki medycznej. Policja badała przyczyny powstania ognia. 

Wspomnę, że apelowaliśmy wielokrotnie o rozważne posługiwanie się materiałami pirotechnicznymi.
Kolejny wyjazd alarmowy, pierwszy w 2019 roku, był już o godzinie 03:37. Wówczas dyspozytor poinformował nas o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Wincentego Witosa w Jadownikach.

Po dotarciu na miejsce samochodem GLBARt Mascott, okazało się, że samochód osobowy uderzył w ogrodzenie i drzewo. Okazało się również, że kierujący pojazdem oddalił się z miejsca wypadku. Musiało się mu bardzo gdzieś spieszyć  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uporządkowaniu jezdni i przekazaniu miejsca zdarzenia policji. I właśnie w takimi interwencjami zakończyliśmy stary i powitali Nowy Rok. 

Pozdrawiam Mariusz, @firesteem.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!