IV edycja Biegu Tropem Wilczym w JadownikachsteemCreated with Sketch.

in #polishlast year (edited)

03.03.2019r. w Jadownikach odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym na dwóch dystansach: 10 km i 2 km. Całość imprezy pod czujnym okiem strażaków z OSP KSRG Jadowniki, którzy zadbali o bezpieczeństwo na trasie biegów, kierowali ruchem drogowym oraz zaopatrzeni w samochody terenowe 4x4 i sprzęt medyczny czuwali by zawodnikom, w razie potrzeby, udzielić szybkiej pomocy.Ogólnopolska impreza Biegu Tropem Wilczym to organizacja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W zawodach w Jadownikach na starcie stanęło ponad 300-stu biegaczy. 

Podczas tego, głośno zapowiadanego, sportowego dnia panowała wspaniała atmosfera. Pogoda również dopisała. Organizatorzy przygotowali dla sportowców upominki i medale z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych, a dla zwycięzców dodatkowo puchary i dyplomy. Klasyfikacja, w całej Polsce, polegała na podziale zawodników na kobiety (dziewczyny) i mężczyzn (chłopców). W Jadownikach byli to zawodnicy z powiatu brzeskiego, którzy bieganiem zajmują się półzawodowo, hobbystycznie ale także amatorzy tej dyscypliny. Na dystansie 1963 metrów nie zabrakło rodziców z dziećmi oraz osób starszych. Długość tego dystansu 1963m. nie jest przypadkowa bowiem odzwierciedla ona datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka o pseudonimie „Lalek”.

Zadbano również o wodę dla sportowców i zgromadzonych kibiców oraz ciepłą herbatę, kawę i ciepłe posiłki. 

Obecna na imprezie tego dnia była także Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP KSRG Jadowniki wraz z opiekunami. Dopingowali uczestników biegu, a zwycięzców nagrodziła licznymi brawami.


W ponad 360 miejscowościach w całym kraju oraz w miastach m.in. w Nowym Jorku, Londynie oraz w miejscowościach na Ukrainie, Litwie i Australii odbyła się siódma edycja Biegu Tropem Wilczym. W Jadownikach była to czwarta edycja biegu pamięci, którą miejscowi działacze zorganizowali. Wszyscy się doskonale bawili. Na pewno każdy z obecnych wiedział ku czci kogo całość imprezy się odbyła.

Dzięki za wizytę.

Pozdrawiam Mariusz, @firesteem.Zdjęcia z profilu BrzeskoZycieMiasta:

https://www.facebook.com/BrzeskoZycieMiasta/?__tn__=kCH-R&eid=ARAVgFujCzQWo5vhsY3nXEUchrrbCbMt5hVzGCJZtvZH9Vss0npCbSQIG4BPLdQVlTlMORplByUQJU39&hc_ref=ARTiGCE_UQ0dm6wXhG-3O6uoh-JFJqEEl03F94ArCZAjnsTdAFLgsoU0HNws9eNKrkQ&__xts__

Sort:  

:)

Posted using Partiko iOS

<was here checking in♪♫•.•°°•.¸¸. ♡ ℒℴve ♡ .•°° ♪♫•¨•.¸