Wprowadzenie do Internetu pieniędzy

in #polish3 years ago

Andreas Antonopolous to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Introduction to the Internet of Money (BQ).jpg

Dzisiejszy film aantonopa odpowiada o "internecie pieniędzy, rewolucji jaka się otworzyła przed nami". Serdecznie zapraszam!

Pieniądz rządzi światem - Ludzie uważają, że jak masz więcej pieniędzy to jesteś lepszy (co jak wiemy, prawdą nie jest). Nie zmienia to jednak faktu, że ogólne formy pieniądza ewoluują, ze złota powstały banknoty, a zamiast banknotów używamy dziś kart płatniczych. Czy kolejną wersją pieniądza będzie Bitcoin (lub inna kryptowaluta [Steem?])?

Kryptowaluty pozwalają nam na znacznie więcej niż zwykły pieniądz - To pierwsza forma pieniędzy niezależna od państw. Oznacza to, że nie potrzebujemy banku - sami nim zostajemy. Sami możemy otrzymywać i wysyłać pieniądze. Dodatkowo są to "pieniądze komputerowe", więc można je oprogramowywać. Czy za 20, 30 czy 40 lat samochody jak taksówki będą realizować usługi? Dostaną pieniądze, za które kupią paliwo i będą zarabiać na swoje potrzeby? Ciekawa kwestia! Aczkolwiek jeszcze trochę musi wody w Wiśle upłynąć, aż będziemy w stanie to zrealizować :)

Rewolucja się rozpoczyna?

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:

Bitcoin:37X3wakVYG1L22g4c7fePzxfj4apxW8MkB
Steem:@fervi

Zachęcam też do subskrypcji naszego kanału Many More! :)

Sort:  

Kryptowaluty to przyszłość, ale banki nie pozwolą szybko na odpływ kapitału do kryptowalut i póki mogą będą z nimi walczyć.

Dlatego nie warto się pytać, a robić swoje ;)

W Polsce nie można pozwolić sobie na za dużą swobodę, bo rodzina może cię oglądać przez szybę później :D

Technicznie tak, ale nikt nie mówi, że musisz deklarację robić. Możesz zostać cichym bohaterem ;)