Raport Kuratorów #1

in polish •  6 months ago 

Jako, że minęły dwa tygodnie podsumujmy zmiany nad którymi w Polskiej społeczności pracujemy ;)

Zwiększamy obroty Diosbota?

obraz.png

Dzięki negocjacjom z różnymi użytkownikami, jeden z nich (jako, że jest mało aktywny) postanowił oddać swoją moc do projektu wsparcia społeczności w ramach Diosbota, za co dziękujemy ;)

Możliwe, że przez wzroście Steem Power zostanie zmniejszona moc "wspierająca" kuratorów. Sami w sobie będą zarabiać więcej (centów), ale ogólnym celem jest wspieranie również piszących treści użytkowników, więc zmiana proporcji powinna byś na plus (dla ogółu) ;)

Projekt dla OCD

obraz.png

Jak niektórzy pamiętają, ostatnio rozmawialiśmy o projekcie dla OCD, który ogólnie okazał się pełnym sukcesem. Chodzi o to, że OCD jako system wspierający dobre treści (przynajmniej ogólnie) dostała wsparcie od Blocktrades. Rozwiązania stworzone przez naszą społeczność umożliwiły zintegrowanie tych dwóch kont.

Niestety na razie OCD nie wspiera zagranicznych wpisów (chociaż ma to się niebawem zmienić - kiedy?) to mam nadzieję, że dzięki Wise (którą jeden z założycieli używa regularnie) uda się stworzyć wsparcie kuratorskie z użyciem tej technologii co pozwoli na głosowanie ręczne przez kuratorów zamiast zbieranie wpisów u jednej osoby i podbijanie.

A ogólnie

W tym raporcie do Polskiej społeczności doszły dwie osoby - @docbox (https://steemit.com/polish/@pl-spolecznosc/poczatkujacy-steemianie-docbox) i @MajsterV2 (jeszcze nic nie opublikował). Pracujemy nad różnymi pomysłami, które mają sprowadzić jak najwięcej osób na Steem.


Dodatkowo są szanse na to, że Kamil (niestety nie znacie go) będzie programował interfejs Steemowy. Ogólnie pracę, w których będę go wspierał oficjalnie mają rozpocząć się 31.12 albo 01.01 ;) Mam nadzieję, że projekt powstanie i zmieni sposób działania społeczności.

Oczywiście sam interfejs ma służyć do publikowania prostych wpisów i w żaden sposób nie konkurować z projektami takimi jak Steemit, Busy, SteemPeak czy innymi.

Mam nadzieję, że projekt się uda, gdyż jest to naprawdę dobry programista i "Sky is the limit" ;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

31.12 albo 01.01

Widzę, że jest alternatywa dla Sylwestra z Jedynką ;)

·

Robimy Steem Chat party XD

Jak na razie wszystko idzie w dobrą stronę.
Jestem szczęśliwy, że dios i cała obwódka wokół bota poszła w tym kierunku :)

·

A to dopiero początek mam nadzieję ;)

Gratuluję postępów w pracy. Mam też pytanie z innej beczki: czego postrzebuję w Steemnova do wybudowania "Fabryki nanitów"? Tylko 10 poziomu fabryki robotów?

·

Fabryka Robotów (Poziom 10/10)
Technologia Komputerowa (Poziom 10/10)

·
·

Dzięki wielkie, jednego poziomu technologii mi brakuje ;p

Co do Diosbota to czemu głosuje na osoby niezależnie od tagów? Trzepie mnie jak widzę jak to niektórzy wykorzystują... Tak samo jak głosy od mariuszkarowski, do tego botem MK dowalić i za zdjęcie kasują więcej niż za artykuł. Na Polish coraz mniej opłaca się starać lepiej ciągnąc ile się da...

·

Głosuje zależnie od tagów (konkretne tagi), natomiast już nie ma starego DiosBota jakby. W sensie jest, ale głosuje tylko na wybranych, że tak powiem (musisz jakoś rozbudowywać Steem by się znaleźć na liście)

http://194.28.50.88/osoby.txt

Druga część bota to nowi kuratorzy używający Wise (chodzi o to, by więcej tagów miało wsparcie jakieś).

·
·

Czyli świadomie dokładasz do pojedynczych zdjęć wrzucanych w 5 minut. Ja bym tylko pl-artykuły podbijał, gdzie ktoś faktycznie się narobił dłużej niż 5 minut. Ale to tylko moje zdanie :)

·
·
·

Potencjalnie masz rację, ale z drugiej strony czy to nie nagroda za rozwijanie platformy? Raczej nikt 10 wpisów dziennie nie będzie pisał. Chociaż powiem, że zastanowię się, by zmniejszyć tagi do np. pl-artykuly i reakcja

·
·
·

Nie sądzę aby to było dobre podejście. Są tu osoby, które zajmują się fotografią i mają takie samo prawo dostać "dobrego" upvota jak osoby pisząc artykuły. Oczywiście zdjęcie musi być dobre jakościowo, a nie kliknięte na szybko. Ale to tylko taka moja myśl.

Posted using Partiko Android