OpenBVE - Wolne granie
Jak już mieliśmy symulator lotów, to może symulator (?) pociągów?
OpenBVE to otwartoźródłowy klon japońskiego BVE, czyli symulatora pociągów ;) Gracz wciela się w rolę maszynisty, którego celem jest przewiezienie pasażerów na miejsce przeznaczenia używając swojego przyjaciela - lokomotywy.
Oczywiście jest to poważny symulator (jak zawsze) i jesteśmy oceniani pod kątem jazdy - zbieramy punkty karne za spóźnienia, jazdę na czerwonym, przekraczanie prędkości itd.
O ile symulator jest całkiem spoko to nie wiem jak określić jego statusu. Technicznie działa bardzo dobrze, ale nie :P Pod Linuksem nie uruchamia się z jakiegoś powodu, nikt nie wie jak to naprawić. Dodatkowo sam projekt często zmieniał strony internetowe, co utrudnia rozwój projektu.
W teorii OpenBVE powinien być kompatybilny z BVE, więc trasy z internetu i pociągi powinny śmigać :)
Jeśli macie niespełnione marzenia bycia motorniczym / maszynistą - OpenBVE jest dla Was!
Trasa z internetu (pociąg też):
Komputer mi się zawiesił na parę sekund - patrzę, a przede mną ...
))) TU-TUUUUUU!!!
Trudno jest się nauczyć sterowania? :)
Dość proste. Głównie przyspieszasz (biegi masz 1, Q, A ,Z), chyba EDC to "przód" i "Tył" (kierunek jazdy, że tak powiem) - 2 / 3 się przydaje, bo włącza się alarm nie wiem jaki i włącza się awaryjny hamulec kij wie o co chodzi - a 3 to jakoś ogarnia; F5 i F6 to chyba otwieranie drzwi lewych / prawych i tyle. W razie czego masz ustawienia klawiszy, jest ich trochę, ale nie każdy potrzebny
to musi być pasjonująca gra :p czy czasy przejazdów odpowiadają rzeczywistości?
Prawdopodobnie zależy od mapy. Ta druga (z neta) to Szklarska Poręba -> Harrachov trwa z 1:30h, ta w Anglii z 50 minut. Całkiem możliwe, że to odpowiada w jakimś stopniu prawdziwym trasom
kurcze to musi być wciągające...jazda pociągiem z Przemyśla do Szczecina naprzykład. kilkanaście godzin w lokomotywie :p
Aż takich długich to nie widziałem (ale też nie siedzę w tym bardzo) - no cóż :D
Równie dobrze możesz zasiąść za sterami 707 i polecieć z Polski do USA z międzylądowaniem w Anglii :D Tylko pamiętaj, by pamiętać o masie, gdyż za ciężki samolot nie wzleci
jakoś pilotowanie samolotu do mnie bardziej przemawia, niż jazda pociągiem po torach. No chyba, że w zestawie do gry dają 0.5 wódeczki. Wtedy można jechać :p BTW była na Steemit pani konduktor, niestety nie pamiętam nicka już. Ciekawe czy by się jej spodobała gra :)
uwielbiam symulatory! :)
Ciekawe czy widoki chociaż podobne do prawdziwych?
Kij wie. Ta druga trasa (w Polsce co się zaczyna) niby faktycznie istnieje, ale :D