Marzenia - Konkurs emocjonalny

in polish •  23 days ago

Każdy ma swój we­hikuł cza­su... do przeszłości za­biera­ja nas wspom­nienia, a do przyszłości - marze­nia... - Wehikuł czasu (2002).

obraz.png

Kto odpowiada za twoje porażki życiowe i sukcesy? W świecie tak społecznym wydaje się, że to sukces ludzi, którzy są dookoła i nas wspierają. Jest to po części prawda, ale tak naprawdę za sukces w głównej mierze odpowiadasz Ty sam, ciężko pracując.

Tak więc za porażki też odpowiadasz Ty, dziękuję i dobranoc :)

No dobra, ale czym jest marzenie? I dlaczego się spełnia lub nie?

Czym jest marzenie?

Moim zdaniem jest to pewnego rodzaju wyobrażenie dobrej passy w życiu człowieka. Marzymy o bogactwie, bo chcemy być bogaci. Raczej nikt nie marzy o koszmarach albo o swoich cierpieniach. Natomiast nasze wyobrażenia jeśli są realne to mogą się spełnić. Jeśli twoim marzeniem jest zjedzenie paprykarza szczecińskiego to raczej nic nie stoi na przeszkodzie by to zrealizować.

Czemu marzenia się udają lub nie udają?

Jak wspomniałem - zależy to od rzeczywistości jaka się znajduje wśród nas. Niektóre rzeczy są na wyciągnięcie ręki, a inne nie. Jeśli ktoś marzy o tym, że za rok będzie milionerem, a nic w tym celu nie robi to raczej mu się nie uda. Ale jeśli coś robi to zwiększa swoje szanse na powodzenie.

Oczywiście możemy spełniać marzenia tylko te realne. Jeśli będziemy chcieli by w ciągu 3 dni każdy na świecie był bogaty to tak się nie stanie.

Natomiast zmierzam do tego, że realizacja naszych planów zależy głównie (oprócz realności) od nas. Nie możemy liczyć na to, że ktoś inny za nas je spełni (brak interesu).

Czy "szczęściu" można dopomóc?

obraz.png

Tak. Po pierwsze musimy racjonalne cele sobie stawiać w dotarciu do celu. Realizacja kroków powinna nas motywować do ich wykonywania w późniejszych fazach projektu.

Otwartość umysłu. Czasem jeden pomysł potrafi zmienić szalę zwycięstwa. Nigdy nie powinno się ograniczać, a wręcz szukać należy alternatywnych metod realizacji planów. Na przykład aby być bogatym nie tylko ciężka praca powinna się wiązać z tym, ale również np. zmniejszenie wydatków czy sprzedaż butelek zwrotnych (jeśli takowe posiadamy).

Warto też pamiętać, żeby nigdy nie opierać się na innych. Mogą nam pomóc, ale mogą też nie pomóc - ich interes.

Pamiętaj też, żeby nie poddawać się, a wszelkie przeciwności przełamywać. Everything can be overcome.


Tekst powstał na 4 temat "Konkursu emocjonalnego" - "Kto Ci ukradł marzenia?"

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ty mi ukradłeś marzenia @fervi !!!

Marzenia to cele z odroczoną datą realizacji ;)