Kicz lat 80 i 90
Oglądając okładkę Blackthorne postanowiłem, że jest to dobry temat na tekst - by napisać coś na podstawie tej gry. W grę grałem chwilkę, więc nie mogę się do niej odnieść (jest całkiem niezła, trochę przerobiona Contra), ale sama okładka ukazała mi "flashbacki" z kina lat 80 i 90.
Otóż co przedstawia okładka

To co zauważyłem oczywiście oprócz gremlinów z popularnego filmu to umięśniony bohater. Popularna symbolika tamtych czasów, gdzie mężczyzna musi mieć tony mięśni (jak Arnold Schwarzenegger, chociaż inni aktorzy jak Sylwester Stallone czy Bruce Willis też dobrze wyglądali), a kobieta musi eksponować swój dekolt (jak w słonecznym patrolu). To kino chyba miało troszkę szokować i troszkę pokazywać kontrast, chociaż ten styl był utrzymywany przez różne inne media jak gry komputerowe.

Wybuchy i brutalność
Media lat 90 to bardzo duża ilość efektów specjalnych i brutalności. Terminator? Masakry. Obcy? W sumie masakry. Gry komputerowe też były pełne brutalności (jeśli mogły) jak GTA, Doom, Quake czy Duke Nukem. Oczywiście to taki styl, ale wpisuje się troszkę w tę metodologię, w której flaki latały po całej mapie, czego w późniejszych czasach już nie doświadczamy często.
- Grafika ze strony producenta, elementy są open source.
Giwery
Oczywiście symbolem masakry są giwery. Raczej nikt z paralizatorem w filmach nie obezwładniał ludzi, a często miał jakiś mocniejszy argument jak "pompkę" czy jakiś automat - naboje muszą masowo opuszczać komory.
- Matrix, prawo cytatu
I oczywiście dziwne powiedzonka i przekleństwa
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale język stosowany kiedyś był inny - może brak poprawności politycznej, ale mieliśmy Bruce Willisa w banerem "nienawidzę murzynów", wszystko było takie "dla dorosłych". Dodatkowo wszystko okraszone dziwnymi powiedzonkami "Hasta la Vista Baby" czy o żuciu gum i kopaniu tyłków ;) Aktorzy musieli udawać "bad-assów", czyli w pewien sposób twardzieli ... co często pojawiało się w komediach, gdzie jakiś twardziel np. miał opiekować się gromadą dzieci ;)
Tyle ja wyniosłem z lat 90, a Wy co? Podzielcie się w komentarzu.
Temat powstał na podstawie trzeciego tematu tematów tygodnia 64 - "Blackthorne".


Ciekawy styl pisania. Pozdrawiam
Dziękuję!
!tipuvote 0.2
Dziękuję :)
This post is supported by $0.12 @tipU upvote funded by @grecki-bazar-ewy :)
@tipU voting service instant upvotes | For investors.
Dear fervi:
We are SteemBet, the next generation STEEM based gaming platform. We are honored to invite you to join our first fantastic dice game, which is just the beginning of SteemBet game series. Our dividend system has now launched. The prize pool has already accumulated 2,000 STEEM and more than 60 players have participated in staking mining token SBT. A huge reward of 40,000 STEEM is awaiting! Join us NOW with other 500 STEEM users to loot HUGE dividend reward!!
SteemBet Team
Official Website
https://steem-bet.com
Discord Server
https://discord.gg/95cBN3W
Telegram Group
https://t.me/steembet