Duck Hunt JS - Wolne granie

in polish •  5 months ago 

Stare gry potrafią do tej pory mieć swoją rzeszę fanów - Osoby takie jak "The Mexican Runner", które przeszły we wszystkie (znane) gry z NES pokazują, że jest to dość silna grupa ludzi z ambicjami.

Pegasus (klon NESa) przeciągnął miliony dzieciaków przed telewizory, to chyba była najlepiej sprzedająca się konsola w Polsce. Każdy posiadacz mógł zagrać w ekscytujące gry jak Contra, Arkanoid, Tetris, Mario ... czy Duck Hunt.

Prosta gra telewizyjna, w której strzelało się z pistoletu świetlnego do latających kaczek. Naszym celem było zestrzelenie ich zanim uciekną.

Pewną wariację ten gry dzisiaj omówimy - Przed Wami Duck Hunt JS (i LN Hunt).

Duck Hunt JS to inspirowany oryginałem klon wspomnianej gry. Naszym celem za pomocą myszki (lub na telefonie - ekranem dotykowym) klikać na kaczki, które spadają na ziemię i łapie je nasz pies. Z każdą kolejną "falą" kaczki są coraz szybsze albo jest ich coraz więcej, więc musimy nie dość, że bardzo precyzyjnie "strzelać" w nie, to jeszcze musimy to robić coraz szybciej. W zamian za każdą zestrzeloną kaczkę dostaniemy 100 punktów. Maksymalnie można mieć 9400 punktów (jeśli zestrzelimy wszystkie).

Forkiem tej gry jest LN Hunt, czyli Lightning Network Hunt, w której strzelamy do kaczek ... za pieniądze i na pieniądze. Płacimy 800 satoshi (używając sieci Lightning) i możemy grać. Jeśli zabijemy wszystkie możliwe kaczki to dostaniemy 940 satoshi. Tak więc - możemy zarobić ;) [albo stracić naturalnie]

Oprawa audiowizualna

Oprawa graficzna tytułu została wzięta z oryginału (aż razi w oczy) - wątpię by tytuł był abadonware (ale może się mylę), bo jednak Nintendo żyje i może go sprzedaje dalej w swoich cyfrowych platformach.

Muzyki nie ma żadnej (chociaż oryginał coś tam miał), a dźwięki to nagrane ustami ;) Brzmi to źle ...

Screenshoty

obraz.png

obraz.png

obraz.png

Czy warto zagrać?

Jeśli chcemy się sprawdzić i coś dorobić to wersja z LN będzie spoko sprawdzianem. Zarobki co prawda niespecjalnie (140 satoshi w najlepszym wypadku). ALE SĄ LUDZIE CO WIERZĄ W BITCOINA ZA MILION, CZYLI ZAROBEK 1.4$ NA 5 MINUT JEST FAJNY.

A sama gra też jest niezła do bicia swoich rekordów (szczególnie wersja darmowa), bo przecież nie należy może do najtrudniejszych gier, ale do najłatwiejszych też nie - refleks się przyda.

Dodatkowo jest to prosta produkcja, więc nawet osoby, które nie lubią nowoczesnych gier powinny się odnaleźć!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Rocznik 99 zna tą grę. Miałem pegazusa, ale nie oryginała. Dawniej były na bazarach jeszcze w 2005-2006 roku sprzedawali, a nawet później można było znaleźć. Teraz można na alledrogo kupić i natknąć się na oryginalnego. Miałem coś takiego, ale jakość to tragedia. Łatwo było uszkodzić gniazdo na kasetki lub wejście na kable były wadliwe i z czasem obraz "krzaczył" przez rozłączanie wejść.
Konsola_Terminator_5_T-800.jpg

Jeszcze gdzieś na strychu mam pistolet ;p

Przypomniałeś mi dzieciństwo :) Na pistolet było jeszcze parę gier jak Clay Shooting czy Wild Gunman. To były czasy. Jak się Pegasus zepsuł to jechało się na bazar i kupowało się od ruska za 40 zł cały nowy zestaw :)

Grałem w to na Pegasusie, jeszcze z tym pistoletem :)
Jeszcze się pytasz czy warto w to zagrać ;) TRZEBA w to zagrać :)

A tak bardziej na poważnie, trzymaj upvote i resteem.

  ·  5 months ago (edited)

O stary :) dziecinstwo wrocilo, az chyba polece do ruskich kupic Pegasusa :)

Ale czekaj, przeciez bazar zlikwidowali?

·

Do tej pory są. Oglądając Archona o Funstation 3 ... do tej pory można kupić podróby pegasusów XD

·
·

I nigdy nas nie opuszcza, bo kochaja polske tak jak my kochamy ruska wodke!

Gratulacje!

Twój post został opublikowany w dzisiejszym wydaniu Codziennika.

Jeśli chcesz wziąć udział w cotygodniowym konkursie Codziennika, odpowiedz Tak pod tym komentarzem, a Twój post weźmie udział w losowaniu płynnych środków Codziennika z całego tygodnia.

Pozdrawiam
@baro89