Duck Hunt JS - Wolne granie

in #polish2 years ago

Stare gry potrafią do tej pory mieć swoją rzeszę fanów - Osoby takie jak "The Mexican Runner", które przeszły we wszystkie (znane) gry z NES pokazują, że jest to dość silna grupa ludzi z ambicjami.

Pegasus (klon NESa) przeciągnął miliony dzieciaków przed telewizory, to chyba była najlepiej sprzedająca się konsola w Polsce. Każdy posiadacz mógł zagrać w ekscytujące gry jak Contra, Arkanoid, Tetris, Mario ... czy Duck Hunt.

Prosta gra telewizyjna, w której strzelało się z pistoletu świetlnego do latających kaczek. Naszym celem było zestrzelenie ich zanim uciekną.

Pewną wariację ten gry dzisiaj omówimy - Przed Wami Duck Hunt JS (i LN Hunt).

Duck Hunt JS to inspirowany oryginałem klon wspomnianej gry. Naszym celem za pomocą myszki (lub na telefonie - ekranem dotykowym) klikać na kaczki, które spadają na ziemię i łapie je nasz pies. Z każdą kolejną "falą" kaczki są coraz szybsze albo jest ich coraz więcej, więc musimy nie dość, że bardzo precyzyjnie "strzelać" w nie, to jeszcze musimy to robić coraz szybciej. W zamian za każdą zestrzeloną kaczkę dostaniemy 100 punktów. Maksymalnie można mieć 9400 punktów (jeśli zestrzelimy wszystkie).

Forkiem tej gry jest LN Hunt, czyli Lightning Network Hunt, w której strzelamy do kaczek ... za pieniądze i na pieniądze. Płacimy 800 satoshi (używając sieci Lightning) i możemy grać. Jeśli zabijemy wszystkie możliwe kaczki to dostaniemy 940 satoshi. Tak więc - możemy zarobić ;) [albo stracić naturalnie]

Oprawa audiowizualna

Oprawa graficzna tytułu została wzięta z oryginału (aż razi w oczy) - wątpię by tytuł był abadonware (ale może się mylę), bo jednak Nintendo żyje i może go sprzedaje dalej w swoich cyfrowych platformach.

Muzyki nie ma żadnej (chociaż oryginał coś tam miał), a dźwięki to nagrane ustami ;) Brzmi to źle ...

Screenshoty

obraz.png

obraz.png

obraz.png

Czy warto zagrać?

Jeśli chcemy się sprawdzić i coś dorobić to wersja z LN będzie spoko sprawdzianem. Zarobki co prawda niespecjalnie (140 satoshi w najlepszym wypadku). ALE SĄ LUDZIE CO WIERZĄ W BITCOINA ZA MILION, CZYLI ZAROBEK 1.4$ NA 5 MINUT JEST FAJNY.

A sama gra też jest niezła do bicia swoich rekordów (szczególnie wersja darmowa), bo przecież nie należy może do najtrudniejszych gier, ale do najłatwiejszych też nie - refleks się przyda.

Dodatkowo jest to prosta produkcja, więc nawet osoby, które nie lubią nowoczesnych gier powinny się odnaleźć!

Sort:  

Rocznik 99 zna tą grę. Miałem pegazusa, ale nie oryginała. Dawniej były na bazarach jeszcze w 2005-2006 roku sprzedawali, a nawet później można było znaleźć. Teraz można na alledrogo kupić i natknąć się na oryginalnego. Miałem coś takiego, ale jakość to tragedia. Łatwo było uszkodzić gniazdo na kasetki lub wejście na kable były wadliwe i z czasem obraz "krzaczył" przez rozłączanie wejść.
Konsola_Terminator_5_T-800.jpg

Jeszcze gdzieś na strychu mam pistolet ;p

Przypomniałeś mi dzieciństwo :) Na pistolet było jeszcze parę gier jak Clay Shooting czy Wild Gunman. To były czasy. Jak się Pegasus zepsuł to jechało się na bazar i kupowało się od ruska za 40 zł cały nowy zestaw :)

Grałem w to na Pegasusie, jeszcze z tym pistoletem :)
Jeszcze się pytasz czy warto w to zagrać ;) TRZEBA w to zagrać :)

A tak bardziej na poważnie, trzymaj upvote i resteem.

O stary :) dziecinstwo wrocilo, az chyba polece do ruskich kupic Pegasusa :)

Ale czekaj, przeciez bazar zlikwidowali?

Do tej pory są. Oglądając Archona o Funstation 3 ... do tej pory można kupić podróby pegasusów XD

I nigdy nas nie opuszcza, bo kochaja polske tak jak my kochamy ruska wodke!

Gratulacje!

Twój post został opublikowany w dzisiejszym wydaniu Codziennika.

Jeśli chcesz wziąć udział w cotygodniowym konkursie Codziennika, odpowiedz Tak pod tym komentarzem, a Twój post weźmie udział w losowaniu płynnych środków Codziennika z całego tygodnia.

Pozdrawiam
@baro89

Coin Marketplace

STEEM 0.23
TRX 0.02
BTC 11855.35
ETH 435.58
SBD 1.05