Darmowe rozwiązywanie reCaptcha

in polish •  4 months ago  (edited)

Myślę, że każdy z nas natknął się na Captchę, czyli system weryfikacji czy ktoś jest użytkownikiem czy botem. System pomysłowy co głupi, ale przyjął się. I dzisiaj porozmawiamy o tym jak go obejść ;)

Czemu Captcha jest zła?

Najprościej rzecz ujmując jest denerwująca. Trzeba klikać w jakieś obrazki, nie zawsze to działa przez co potrafi mnie (przynajmniej) wziąć frustracja.

Pomijam kwestie, że captcha może utrudniać przeglądanie internetu osobom niewidomym. Niby jest odmiana słuchowa, ale dotyczy to Googlowej Captchy.

Odmiana słuchowa?

Po prostu zamiast obrazków wypowiadane są słowa (do pięciu chyba) i jeśli są poprawne - system przepuszcza nas. I w ten sposób działają darmowe "Captcha Solvery". Nagranie przekazują do różnych systemów rozpoznawania głosu, a to co dostaną - wpisują w odpowiednie pole.

Wtyczka

Przykładem takiej wtyczki jest Buster stworzonej przez Armina Sebastiana, która z grubsza automatyzuje ten proces wszczepiając się pod kod Captchy. Nie jest to rozwiązanie idealne, gdyż wymaga od nas operacji "otworzenia captchy" i naciśnięcia przycisku, ale resztę robi automatycznie.

Nie będę ogólnie wyjaśniał jak wgrać wtyczkę - znajduje się ona w repozytorium dodatków każdej szanującej się przeglądarki:

Przykładowe działanie

Wszedłem na przykładową stronę do testowania captchy

image.png

Wygląda wszystko tak samo, ale mamy obrazek ludzika żółtego. Naciskamy go i zaczyna się magia

image.png

Pojawia się głosowa wersja captchy, która zostaje złamana
image.png

image.png

Tak po prostu?

W skrócie tak. Możliwe, że po wielu razach Google nas wstrzyma i nakaże rozwiązanie captchy metodą tradycyjną, ale z drugiej strony i tak oszczędzamy sobie nerwów.

Jeśli ktoś jest bogaty to polecam kupno anti-captcha, w której ludzie (często z biednych krajów) za grosze rozwiązują reCaptche (i inne Captche). Trwa to dłużej (takie "łamanie"), ale działa zawsze. No i można za Bitcoiny lub niektóre inne kryptowaluty kupować.

Dodatek działa na Firefox, Chrome i Opera.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

reCapcha google jest powiązana z AI i uczy ją rozpoznawać przedmioty a nieświadomi właściciele stron internetowych implementują ten shit i wkurzają użytkowników internetu na maxa. Unikam google jak diabeł święconej wody ale nie zawsze się da

No i strzelam, że Google jednak jest kluczowy dla USA i będą dążyć do eliminacji konkurencji

Odkąd panowie z rządowych agencji weszli do siedziby google i zarządali pomieszczeń dla własnych pracowników i sprzętu jest więcej niż kluczowy

Chyba nawet okazało się, że Google robi AI dla wojska Amerykańskiego

Ciekawi mnie jaka będzie przyszłość. Obawiam się "konsumpcjonizmu", czyli mocnego uzależnienia od usług Google. Nie wiem czy wiesz, ale jak masz Androida od Google (w sensie nie czyszczonego) to jak masz zintegrowanego maila z kontem i dostaniesz bilet na samolot to system doda ci odpowiednie powiadomienie do kalendarza + powie kiedy wyjść z domu by zdążyć?

No niestety. Szkoda tylko, że nie wszędzie się Google ominąć. Przez X czasu siedziałem na DuckDuckGo i StartPage, ale ostatecznie wyniki w Google są lepsze - szczególnie dla grafik.

ja używam DuckDuckGo ale co z tego jak wszędzie ta cholerna reCapcha

Widziałem ogłoszenie gościa z Indii, który rozwiązywał 1000 reCapcha za 1$ :-P

A no - na Anticaptcha masz za 2.4 dolara? Albo coś ...

Dziwne że do tej pory o tym pluginie nie słyszałem. Już się nie mogę doczekać, żeby wypróbować, dzięki za tipa!

Sam usłyszałem przypadkowo, ale działa. W sensie idea tego typu botów jest ta sama, ale żaden nie działał w przeglądarce, a ten ... i owszem.

Przy większej ilości captcha ta metodą nie da się rozwiązać, chyba że się zmieni ip, bo nie pozwala potem w ogóle rozwiązywać.

Poza tym nie jest wcale szybsza. Da się opanować szybciej na obrazkach nie raz.

no po X razach chyba trzeba rozwiązać jedną ręcznie.

Mi się pluło, że z danego obszaru pochodzi zbyt dużo odpowiedzi automatycznych i nawet obrazkowej nie pozwalał rozwiązać.

Sama w sobie najnowsza reCaptcha ma "ficzer" który wykrywa czy jesteś człowiekiem też po wielu czynnikach takich jak to jak przewijasz stronę, jak ruszasz myszą i tak dalej. Jeśli na podstawie tego już uzna, że prawdopodobne jest iż jesteś człowiekiem to nie trzeba żadnych obrazków rozwiązywać. Klika się "I'm not a robot", kółko się kręci i pojawia się po prostu zielone "V". Aczkolwiek niestety nie zawsze się tak trafi i często trzeba te obrazki klikać :/ Pewnie też dlatego, że Google jakiegoś tam materiału od ludzi potrzebuje do nauczania AI, tak jak pisze @mmmmkkkk311 . Więc nie jest tak pięknie.

Sama w sobie najnowsza reCaptcha ma "ficzer" który wykrywa czy jesteś człowiekiem też po wielu czynnikach takich jak to jak przewijasz stronę, jak ruszasz myszą i tak dalej.

Wykrywa albo nie wykrywa - sporo zależy od tego jak bardzo masz uszczelnioną przeglądarkę.

A to wiem. Może trzeba kampanię reklamową przeciw Captcha zrobić? :)

a jest opcja na wpisywanie kodów do Aero2 ? to by rozwiązało problem monitoringu w miejscach gdzie nie opłaca się ciągnąć normalnego internetu

Prawdopodobnie nie pomoże to, gdyż Aero2 blokuje internet, a musi być do tego. Jedyne co możesz zrobić to jakoś na osobę niepełnosprawną zarejestrować Aero2, one mają bez captchy podobno.

Alternatywnie jeśli to reCaptcha (i jest opcja dźwiękowa) to jakoś powiązać projekt ze swoim API do rozpoznawania mowy.

tak jest opcja na osobę niewidomą bez kodu. jest też opcja opłaty chyba 5zł miesięcznie to wyłączą kod ale mi nie udało się przejść procesu zakupowego. próbowałem na dwóch kartach i jest błąd.