Czemu otwarte Blockchainy mają znaczenie? [PL]

in polish •  2 years ago 

Andreas Antonopolous to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Why Open Blockchains Matter (BQ).jpg

Dzisiejszy filmik aantonopa odpowiada o "otwartych blockchainach". Serdecznie zapraszam!

Wow, to pierwszy filmik wykład, który zrobiłem. Zajęło mi to w zasadzie dwa dni, ale chyba warto - 20 minutowy "Święty Graal" i to najnowszy materiał Andreasa - ma 2 dni dopiero ;) (ew. 3). Jak się uda to takie długie materiały będą pojawiać się znacznie częściej!

Opowiada troszkę o tym co było ostatnio, ale w innym kontekście. Otwarty blockchain to technologia, którą chcą korporacje i rządy wziąć i zamienić na zamknięty blockchain - kontrolowany przez nich, scentralizowany, nieodporny na cenzurę.

Andreas Antonopolous skupił się na opisie zalet Blockchaina takich jak otwartość czy odporność na cenzurę, podkreślił jak ta technologia zmieni świat przeciętnego człowieka i jest warta uwagi, a także pokazał błędy poznawcze wielu informatyków, którzy za wszelką cenę chcą wprowadzić tę technologię nie rozumiejąc "o co w tym tak naprawdę chodzi" i jeśli nie Blockchain to co mogą wybrać takie osoby? Co nieco opowiada o inwestycyjnym wyścigu szczurów w kontekście prób opanowania technologii i opisuje co faktycznie można zbudować w oparciu na Blockchain by miało ręce i nogi.

Oczywiście zachęcam do śledzenia naszego profilu na Youtube :)

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:

Bitcoin:37X3wakVYG1L22g4c7fePzxfj4apxW8MkB
Steem:@fervi

PS. Nie ma przydomka "Bitcoin Q&A" :(

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

No i spoko. Całkiem nieźle Ci poszło. W paru miejscach bym to troszkę inaczej przetłumaczył. ale w nie mam żadnych poważnych uwag.

Gratuluję udanego, pierwszego tłumaczenia całej prezentacji! :-D

:P Dzięki. Zobaczymy jak będzie, może wróci drugi członek ekipy Many More i też coś będzie tłumaczył (liczę na to)