Bos Wars - Wolne granie

in polish •  last year 

Dobra gra obroni się sama ... podobno przynajmniej ;) Przy okazji Aleona's Tales czyli Freecrafta chciałem przedstawić inną grę na tym silniku czyli Bos Wars, na który serdecznie zapraszam.

Jeśli coś sprawdziło się w "średniowieczu" to sprawdzi się w przyszłości - być może. Gra Bos wars to strategia działająca na silniku Stratagus, który jest otwartą reimplementacją silnika między innymi dwóch Warcraftów i Starcrafta. Gra jest dość prosta jak to w strategiach - zniszcz przeciwnika zanim on zniszczy ciebie.

W grze mamy do dyspozycji dwa surowce - energię i magmę. Energie wydobywa się za pomocą elektrowni ... i elektrowni atomowych. Można ją też pozyskiwać bezpośrednio z drzew, podczas gdy magmę mamy z kamieni lub z magmy. Jeśli na magmie wybudujemy stosowny budynek będziemy pozyskiwać ją automatycznie w niewielkich ilościach.

W porównaniu do np. Warcrafta magmy i energii nie możemy magazynować w dużych ilościach, zazwyczaj 100 jednostek energii i 20 magmy, jest ona raczej do wykorzystania natychmiastowego.

Największą wadą gry jest rozbudowa miasta i tworzenie budynków. To jest jakiś czasowy horror, moim zdaniem niespodziewany w grach. Gracz chce coś szybko zbudować, a tu buduje się parę minut, stanowczo za długo. Podobnym problemem jest tworzenie jednostek zmotoryzowanych - też mogłoby być z przynajmniej 2 razy szybsze. Oczywiście czas budowania zależy od tego jakie mamy wpływy z magmy i energii, ale jednak.

Oprawa audiowizualna

Jeśli chodzi o oprawę audio to oficjalnie muzyka jest, chociaż jej nigdy nie słyszałem. Dźwięki są poprawne - nie są wysokiej jakości, ale coś jest.

Grafika też być może jest poprawna - silnik 2D nie udźwignie raczej genialnej grafiki (chociaż ...) - przynajmniej ten inspirowany na technologii mającej 20 lat. Nie wygląda to super tragicznie i z 15 - 20 lat temu miałoby szansę stać się być może światowym hitem, chociaż gra mimo wszystko jest popularna w różnych kręgach.

Skriny

2018-04-11-180614_2048x1152_scrot.png

2018-04-11-180752_2048x1152_scrot.png

Na zakończenie

Czy warto zagrać? Jeśli jesteś fanem strategii (szczególnie klasycznych) to zapewne tak - gra jest bardzo dobra pomimo paru wad i w pełni grywalna [albo takie wrażenie sprawia] - nie zauważyłem żadnych problemów uniemożliwiających grę. Gra ma dość wysoki poziom trudności, więc musimy ostrożnie grać, ale poza tym jest bardzo fajna. Powodzenia! :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Moją jedyną grą w, którą grałem to "Medal Of Honor" - uwielbiałem to..... Pozdrawiam

  ·  last year (edited)

Uwielbiam strategie RPG czy Ekonomiczne. Czekam kiedy coś się pokaże związanego z Blockchain...

Te gierki miały swój niepowtarzalny klimat. Były i są super. Pozdrawiam.