Bitcoin Q&A Włamanie na Binance i cofnięcie transakcji

in polish •  4 months ago 

Andreas Antonopoulos to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

>

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" to dzisiaj trafi filmik Andreasa Antonopoluosa odpowiadający na pytanie "Czy Binance mógł cofnąć transakcje na Bitcoinie?". Serdecznie zapraszam!

Myślę, że każdy słyszał o tym, że transakcje dodane na blockchain są wieczne i nie do zmienienia. Nie jest to prawda i jak najbardziej można modyfikować je. Najprostszą metodą jest oczywiście Hard Fork, ale w Bitcoinie przekonanie kogoś do Hard Forka jest niemożliwe. Drugim sposobem jest tzw. Rollback, czyli wykopanie drugiego łańcucha, który zastąpi pierwszy.

Bitcoin bazuje na protokole "Satoshiego", który mówi, że najdłuższy łańcuch jest prawdziwy. Oznacza to, że ktoś kto ma łańcuch z 1 blokiem, a używa tego samego kodu co Bitcoin nie tworzy "Bitcoina". To co czyni Bitcoina Bitcoinem to łańcuch, który jest długi i trudny do zaatakowania.

Trudny do zaatakowania, chociaż naturalnie możliwy, ale koszty jakie poświęca się na atak są olbrzymie. Tak więc czy była możliwość ataku na Bitcoina przez Binance? O tym dowiecie się z materiału

Oczywiście włączcie napisy! :)

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:

Bitcoin Lightning Network:https://tippin.me/@fervi36341408
Steem:@fervi

I zachęcam do subskrypcji naszego kanału Youtubowego Many More.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!