Bitcoin Q&A Niepowstrzymany kod [PL]

in polish •  6 months ago

Andreas Antonopoulos to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Bitcoin Q&A_ Unstoppable code (BQ).jpg

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tylko tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" to dzisiaj trafi filmik Andreasa Antonopoluosa odpowiadający na pytanie o "niepowstrzymanym kodzie, a także czy to prawda". Serdecznie zapraszam!

Niektórzy patrząc na dominację Bitcoina widzą jego upadek. Nie zauważają raczej pewnego rodzaju cyklu, który następuje. Nie ma jednej kryptowaluty, a często na bazie problemów innej wyrastają jak grzyby po deszczu "lepsze alternatywy". Oczywiście w cudzysłowie, bo się pokazuje, że potem one same mają wielkie problemy i często upadają, być może jesteśmy świadkami upadku Ethereum właśnie.

Natomiast dzisiaj kryptowaluty to sztuka kompromisów - jak udobruchać ludzi, a także inwestorów - przecież nie zainwestują pieniędzy w projekt niekontrolowany. A jeśli taki jest to czy nikt tego nie zmieni? Wyobraźcie sobie system z pedofilią dziecięcą na blockchain ... czy ktoś by tego nie chciał zdjąć? Czy więc w takim razie "niepowstrzymany" blockchain jest do powstrzymania? Ma właścicieli i kontrolę? Ethereum tak właśnie dostało swój cios i pokazali, że jednak cenzura jest możliwa w sieci.

Oczywiście włączcie napisy! :)

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:

Bitcoin:37X3wakVYG1L22g4c7fePzxfj4apxW8MkB
Steem:@fervi

I zachęcam do subskrypcji naszego kanału Youtubowego Many More.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Świetna inicjatywa z tym tłumaczeniem, na pewno przyda się tym którzy nie mają wystarczającej znajomości języka angielskiego, aby zrozumieć takie wykłady. Wykład interesujący. Wrócę tu za trzy lata i sprawdzę czy to co przepowiadał Andreas okaże się prawdą ;D

·

Chyba przewidział troszkę EOSa :(

Mógłby się mylić.