Bitcoin Q&A Lightning Network bez SegWit

in #polish4 years ago

Andreas M. Antonopoulos jest uważany według (przynajmniej) Polskiej społeczności Bitcoina jako osoba inteligentna, gdyż potrafi w bardzo prosty sposób przekazać wiedzę na temat właśnie kryptowaluty tak, by nawet początkujący mógł to w miarę zrozumieć.

Niestety Andreas mówi po Angielsku, a o ile wiele osób stąd zna angielski to myślę, że tak jak ja - nie znają go na tyle płynnie by móc w nim słuchać wszystkiego i rozumieć.

Postanowiłem wyjść troszkę naprzeciw takim osobom i spróbować zrobić serię wypowiedzi Andreasa przetłumaczoną na język Polski (oczywiście napisy). Chciałem zrobić to na filmie aantonop'a, jednakże Youtube ma jakieś chore ograniczenia i nie wiadomo kiedy napisy pojawią w oryginalnym filmie, ale film jest na licencji Creative Commons, więc pożyczyłem go sobie i napisy wgrałem u siebie (jako, że to mój kanał to napisy są od razu).

Pierwszy materiał na Many More o Bitcoinie po Polsku jest na temat "Lightning Network bez Segwit".

Przy okazji możecie spróbować się zastanowić czy robienie takich napisów do filmu i wrzucanie na STEEM to plagiat czy nie? :P Z jednej strony taka osoba udostępniła film, by ludzie się dzielili, z drugiej mamy tu element zarabiania. Najwyżej nie będę wrzucał nowych filmów na STEEM.

Sort:  

very interesting post...!!
Thanks for sharing it...!!!
upvoted and followed..!!!

Wrzucaj, po mojemu robisz dobrą robotę, jak masz wątpliwości napisz do tego gościa czy możesz tłumaczyć jego filmiki. Dla niego to też reklama.

Filmy są na licencji Creative Commons, więc mogę. Natomiast to kwestia raczej umowy społecznej. :P

No raczej to nie jest kopiowanie i wklejanie. Tłumaczysz, umieszczasz w filmie, to raczej nie plagiat.

Zawsze możesz przetłumaczyć, wrzucić na steem i wyłaczyć zarabianie. I mieć +10 do charyzmy od społeczności ;).

z drugiej mamy tu element zarabiania

a czasem nie możesz zrezygnować z wypłaty?

Tego nie wiem (bo to tłumaczenie). Moim zdaniem pobierać fee warto z innego powodu. Będziesz mógł te pieniądze zainwestować w sieć (na przykład więcej połączeń czy większe "korytarze" pieniężne.

Czy Andreas jest Grekiem? Imię i nazwisko jakby typowo greckie...

Dokładnie nie wiem, w sensie czy urodził się w Grecji, czy jego rodzina jest z Grecji - ale ogólnie tak :-)

Ja jestem za zrobieniem tłumaczenia, skoro wypowiedzi Andreasa są tak przystępne, jak piszesz. Jakby mówił po grecku to mogłabym pomóc...

Jak tak szybko dodałeś napisy PL? Robiłeś upload filmiku?

?? W sensie pierwotny film był na licencji, która to umożliwiała. Wrzuciłem napisy na oryginalny film, ale Youtube to "memle" nie wiadomo ile czasu. Więc pobrałem film, wrzuciłem napisy i voila

Youtube ma specjalne narzędzie do tworzenia napisów, zmyślna bestia

Może nie miałeś włączonych czy coś? :P

Kiedyś dodawałem napisy do już istniejącego filmiku (o Steemit) i nawet po miesiącu te napisy nie były zaakceptowane. Dlatego pytam, bo bez własnego uploadu to byś czekał i czekał :)

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.06
JST 0.039
BTC 35680.66
ETH 2478.53
USDT 1.00
SBD 3.94