Bitcoin Q&A Czy rzady przejmą kantory i giełdy kryptowalut? [PL]

in #polish3 years ago

Andreas Antonopolous to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Bitcoin Q&A_ Could governments take over exchanges_ (BQ).jpg

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tylko tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" (a wykłady niech męczy noisy) to dzisiaj trafi filmik aantonopa na ogólne pytanie o to "Czy rządy przejmą kontrolę nad kantorami i giełdami?".

Wiele osób zapewne słyszało o aferze między Komisją nadzoru finansowego, urzędem skarbowym, a giełdami i kantorami. Nie dziwię się, premier wspaniałego państwa próbuje zastraszyć obywateli posiadających "złą cyberwalutę" (nie żeby mu się udało :D).

Andreas skupił się na pokazaniu czemu do końca ruch z zablokowaniem giełd i kantorów i aparatem państwowym przejęciem kryptowalut nie ma do końca sensu. Przedstawia tu sytuację np. Rosji, w której w 1984 roku zakazano posiadania dolarów amerykańskich. "Niby nic", ale pierwszą organizacją jaka miała jej najwięcej po wprowadzeniu tego głupiego prawa było ... rosyjskie politbiuro, które tę ustawę wprowadziło. Oczywiście nie tylko oni byli przekupni, bo całe państwo brało łapówki (czyli między innymi policjanci też). Ostatecznie nie tylko nie zmniejszono ilości dolarów w rosyjskim obiegu, a w ciągu roku powiększyło się ono czterokrotnie!

Jak ktoś chce to może złożyć dotację w bitcoinach na adres bc1qcsn3a9xmqd77z9dmg7nzttynrw4ugxu6c49m0j lub w steem dla @fervi. Dziękuję!

Sort:  

Tak dodam, że postanowili mnie wspierać (wielorazowo? Zobaczymy, na razie dostałem gratis :D) twórcy serwisu Bitcoinpl.org - mam nadzieję na owocną współpracę i w przyszłości tą drogą reklamować sieć Steem (wygląda na to, że są otwarci na inne kryptowaluty, więc nie powinno być problemów)

Fervi rozkręcaj biznes bo bardzo dobry content :)
Co do tłumaczenia pominąłeś "bitcoin drug ring" - chodzi tu o grupe sprzedająca narkotyki za btc.

Aha, ok :D Nie byłem pewien czym jest to drug ring :D W ciągu chwili poprawię

No to ... teraz dodam ciekawostkę. [Kto nie śledzi]- giełdę Poloniex przejęła firma związana własnościowo z Goldman Sachs... - to ten zły bank inwestycyjny na który wszyscy zrzucają wszystkie krachy, kryzysy itd.
[Zresztą - nie bez powodu. :-) Ziarno prawdy w tym jest. ]

Przejęcia, a później fuzje mniejszych giełd upłynnią wiele kryptowalut. Wiele też z nich - po prostu zniknie - bo regulacje i wymagania będą zbyt wielkie.

To... jest początek - moi drodzy - do... inwestowania m.in w kryptowaluty - przez naprawdę duży kapitał.

Niestety brakuje mi ludzi, ale może kiedyś stworzy się artykuł o zdecentralizowanej giełdzie :D

Robisz dobrą robotę @fervi

Zakazany owoc smakuje najlepiej. Nasz rząd robi małą reklamę krypto. Nie każdy jeszcze wie co to takiego. Bardziej ogarnięci zaczną się interesować . Z moich znajomych to tylko ja posiadam takową walutę.
Pozdrawiam.

Rząd atakuje krypto a tu takie info. Ciekawe, a to czemu PKO BP zarejestrowało w polskim Urzędzie Patentowym pięć znaków towarowych jednoznacznie kojarzących się z kryptowalutami: PL coin, Poland coin, Pol coin, Pole coin oraz Pola coin - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Wiecej info pod linkiem http://swifttopia.com/2Dty
ps. po chwili kliknij w prawym górnym rogu w skip Ad zostaniesz przekierowany do artykułu. Miłego czytania.

Coin Marketplace

STEEM 1.20
TRX 0.13
JST 0.141
BTC 60752.79
ETH 2160.86
BNB 543.96
SBD 8.84