Sytuacje, momenty, doświadczenia, z którymi zderzamy się na co dzień...

in polish •  4 months ago 

  Już od samego momentu otworzenia przez Nas oczu stajemy przed wyborami, zaczynamy tworzyć Nasz mały świat: myjemy się starannie dobranymi kosmetykami, pielęgnujemy swoją skórę, (albo i nie robimy tego, czego stanowczo nie polecam:) ).  

Decydujemy w co się ubrać w czym dziś poczujemy się świetnie, dzięki czemu możemy sprawić, aby ten dzień był wspanialszy, niepowtarzalny. Kolejnym krokiem jest posiłek zalecany, aby z dobrą energią wejść w dzień. To co jemy da nam energię na kilka najbliższych godzin. Niby zwykłe śniadanie, jednak warto, aby jeść rzeczy, które są dla Nas zdrowe, zaopatrzą organizm w potrzebne składniki do prawidłowego funkcjonowania.  

Tak przygotowani jesteśmy w świetnym nastroju do kontynuowania dalszej części dnia i stawieniu czoła otaczającemu środowisku, w którym nie wszystko jest przyjazne i kolorowe... Każdy z Nas jest na innym etapie swojego życia jedni wznoszą się na wyżyny swojego Ja, inni są w przebudowie swojego światopoglądu, pozostali zbierają się po ciężkim przeżyciu, ale wszyscy są wygrani, bo reagują na sytuacje, które czasem spadają na Nas bez przyczyny. Nie mamy wpływu na niektóre sytuacje, jednak mamy wpływ na to jak na nie zareagujemy, czy podczas stłuczki będziemy wydzierać się, dołować, myśleć co mogliśmy zrobić inaczej, kierować tam naszą uwagę, energie, czy powiemy okej, jestem cały, auto i tak chciałem zmienić. 

Każdą sytuację możemy wygrać.  Wszystko czego doświadczamy sprawia, że poznajemy siebie z innej strony, czasem z tej ciemniejszej, czasem z jaśniejszej, jednak możemy wyciągnąć wnioski, bo to My trzymamy ster do Naszego życia, mamy wpływ na to jak reagujemy, co myślimy, mówimy, jak wygląda nasza mowa ciała, gesty - odpowiadamy za swoje zachowanie i to co poprzez nie tworzymy. 

Każde jedno doświadczenie z pozoru nie mające najmniejszego wpływu na tu i teraz może sprawić, że to właśnie dzięki niemu w przyszłości podejmiemy decyzje, dzięki której wzniesiemy się na wyżyny swojego Ja i po raz kolejny doświadczymy czegoś niezwykłego, wspaniałego. 

Zastanówmy się jakich doświadczeń i emocji potrzebujemy, czasem jest ciężko, mogą spotkać Nas naprawdę straszne i przykre rzeczy, jednak mamy wpływ na to jak ułożymy sobie życie po takim doświadczeniu, możemy użalać się nad sobą, tęsknić za stratą, rozdrapywać rany, ale czy pomagamy w taki sposób komuś? Czy tracimy czas na pogłębianie bólu, podkreślanie tego jak Nam źle i jakie to niesprawiedliwe?  Musimy stawić czoła sytuacji, zastanowić się jak obrócić to w swoje zwycięstwo, jak dana sytuacja może wzbogacić Nas, co może zmienić, do jakich przemyśleń i rozważań może Nas skłonić. Jeżeli jakiś problem jest dla Nas nie do rozwiązania znaczy to tyle, że nie mamy odpowiedniej wiedzy, aby sobie z nim poradzić. Spójrzcie na problemy, z którymi zetknęliśmy się kilka dni, miesięcy, lat temu, teraz bez mrugnięcia okiem byśmy je rozwiązali, gdyż mamy odpowiednią wiedzę. 

 Z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Trzeba tylko chcieć poszukać i trochę się wysilić, jednak każda podróż po wiedzę niesie ze sobą niesamowitą przygodę i emocje, których nie można kupić ani dostać, wiedza, do której dojdziecie sami smakuje najlepiej, bo nic nie daje takiego kopa jak widoczne efekty swoich starań.  Moment, w którym cieszymy się sami do siebie, bo wiemy, że obraliśmy dobry kierunek, jesteśmy pewni, że idziemy właśnie tą drogą, której szukaliśmy od dawna. Wiemy, że to tu i teraz powinno się liczyć najbardziej...

 Inspiracji i motywacji do wygrywania wszystkich sytuacji, jakie przytrafią się Wam w dniu dzisiejszym!!! 

 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Twój post został podbity głosem @sp-group. Kurator @julietlucy.