Mapa celów, marzeń ...

in polish •  3 months ago

Kto słyszał, kto wie?

Ja zetknąłem się z mapą marzeń dość niedawno. Postanowiłem jednak stworzyć swoją własną. Dlaczego miałbym nie dać sobie szansy na dodatkowe efekty i bodźce do działań, dzięki którym codziennie mogę analizować swoje poczynania w dziedzinach, w których chcę się rozwijać, obserwować swoje efekty. Dzięki mapie możemy nakreślić ogólny obraz tego, co chcemy przywitać w roku bieżącym, możemy zaplanować na co wydamy swoją energię i czas i potraktować to jak swego rodzaju magiczną kartę, dzięki której świadomie planujemy jakich rzeczy, zmian, osiągnięć pragniemy.

mapamarzen_fengshui.jpg

Mapa to magiczna kartka, Nasza Karta. Można powiedzieć, że jest to całoroczna karta urodzinowa z listą naszych celów, marzeń, rozwoju, zdrowia. Dzieli się na kilka kategorii. Ja do swojej mapy użyłem kartki bloku technicznego 40x60 cm(okazała się za mała :)), klej, nożyczki, złoty i srebrny marker, zdjęcia, cytaty, moje własne przemyślenia, dużo cierpliwości w akompaniamencie dobrego nastawienia i zaczynamy...!!!

P1040991.JPG
**

Dzielimy Naszą Kartę na dziewięć równych pól, trzy pionowe trzy poziome, każde miejsce odpowiada innej dziedzinie Naszego życia. Kwadrat pierwszy od lewej odpowiedzialny jest za wszelkiego rodzaju bogactwa materialne, wiąże się to z karierą, pracą, tym gdzie i w jakim stylu chcemy przebywać, na jakiej stopie finansowej chcemy żyć, co Nam się marzy. A więc umieszczamy zdjęcia, wycinki dotyczące bogactwa, obfitości, które przedstawiają bądź przypominają to co chcemy mieć, osiągnąć, zdobyć, np. wymarzony dom, jacht, rower, kanapę, wszystko co możemy kupić za pieniądze.

Postarajmy się użyć jak najwięcej detali, można poczuć tą chwilę, moment, spróbować wyobrazić sobie, że to już mamy i sprawdzić jak się z tym czujemy.
Jedną z kolejnych przestrzeni jest kwadrat ściśle związany z Naszym rozwojem, wiedzą, umiejętnościami, intuicją, świadomością. Umieszczamy tutaj wszystko co dla Nas jest wiedzą i umiejętnościami, które chcemy zdobywać i rozwijać, co jest symbolem rozwoju Naszej świadomości, poszerzania percepcji, pogłębiania Naszej wiedzy. Powinny to być kierunki wraz z drogą która dla siebie obraliśmy, oraz symbole, dzięki którym będziemy pamiętać gdzie idziemy.

Tak jak wspominałem, kategorii jest dziewięć. Do każdej przypisujemy własne wartości, cechy, poprzez które chcemy się rozwijać i wzrastać oraz wszelkiego rodzaju materię, dzięki której to osiągniemy. W wypełnianiu Naszej mapy celów/marzeń nie ogranicza Nas nic, jeżeli chcemy na niej tylko pisać możemy taką stworzyć, w momencie gdy chcemy namalować coś na Naszej mapie - zróbmy to! Zachowajmy się intuicyjnie, użyjmy tego co mamy pod ręką, co po prostu Nam pasuje i według Nas wniesie dobre wibracje na Nasze dzieło.

Skupmy się na tym, abyśmy każdego dnia zerkając na Nasz drogowskaz mogli uśmiechnąć się w duchu, poczuć przypływ radości, entuzjazmu. Niech to będzie talizman z kierunkowskazami do Naszego życia, mapa, którą pierwszy raz stworzyliśmy świadomie i zaplanowaliśmy całą trasę. Zrobiliśmy to My, postawiliśmy swoje wyznaczniki, sprecyzowaliśmy i określiliśmy cele, kierunki, potrzeby. Wyznaczyliśmy mentorów, opiekunów, poświęciliśmy swój czas, energię, nakreśliliśmy drogę do lepszego jutra.

52293356_303156047048688_4139727854864695296_n.jpg


Trzymajmy się tego co stworzyliśmy, obserwujmy co się dzieje wokół Nas, rozwijajmy Naszą mapę, dopisujmy coś, zmieniajmy. Jest to Nasz prywatny dziennik życia.
Dbajmy o Niego, patrzmy, spędźmy z Nim chwilę, zastanówmy się czy idziemy w wyznaczonym kierunku, przypomnijmy sobie o wskazówkach jakie umieściliśmy dla siebie, może akurat w tym momencie okażą się rozwiązaniem jakiegoś problemu.

Swoją mapę stworzyłem i nie żałuję. Myślałem, że to prosta sprawa, jednak w trakcie zaczynałem się zastanawiać nad coraz mniejszymi detalami, od ułożenia wycinków, po kolor napisów, posłuchałem swojej intuicji i dobierałem wszystko tak aby dla mnie miało sens, abym patrząc na poszczególne elementy łapał ich sens i sklejał w jedną opowieść, historię. Historię, którą postaram się rozwijać każdego poranka, każdej sekundy, przy każdym oddechu, będę pracował nad tym co chcę, bo przecież wiem gdzie jestem i dokąd chce dojść.

Życzę wszystkim spokojnej nocy!

*zdjęcie google po wpisaniu "mapa marzeń" można sobie podejrzeć jak robią to inni :)
**zdjęcie własne
***zdjęcie własne

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Witaj :)
Twój post został podbity przez głos @sp-group
kurator @pdj85coexist

Powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu.

Congratulations @edios! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 500 upvotes. Your next target is to reach 1000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Valentine challenge - Love is in the air!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

!tipuvote 0.2 hide

Hello @edios! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko