Jak kolekcjonować szczęście ...

in polish •  4 months ago 

Czy zastanawialiście się czy można kolekcjonować swoje własne szczęście?
Zbierać wszystkie momenty, wydarzenia, zapachy, dźwięki, które napawają Nas radością, nadzieją, sprawiają, że lśnimy od środka.
Niepowtarzalne, wspaniałe chwile, dzięki którym w Naszych oczach pojawiają się iskry. Wydarzenia, które poprawiają samopoczucie, sprawiają, że cały dzień idzie po Naszej myśli praktycznie bez jakiejkolwiek ingerencji.

Co gdyby istniał sposób do zbierania takich szczęśliwych epizodów do tajemniczej skrzynki, a w razie gorszego dnia otworzenia jej i przywrócenia w sobie tego stanu entuzjazmu, w którym byliśmy w danym momencie oraz dokładania kolejnych elementów szczęścia, aby zwiększać moc Naszej skrzyni wraz z jej gabarytami?

Gdy dzieje się w Naszym życiu coś wspaniałego, dzięki czemu po całym mózgu biegają tysiące mrówek a w brzuchu czujemy miliony motyli, idziemy z uśmiechem na twarzy od ucha do ucha, nucąc w głowie jakąś piosenkę. I to wszystko za sprawą jakiegoś miłego zdarzenia jakie Nas spotkało, zrobienia dobrego uczynku, osiągnięcia celu, wygranej czy też po prostu mamy wspaniały humor w danym dniu.

Zatrzymajmy się na chwilę, zamknijmy oczy, pozwólmy, aby to uczucie obiegło całe ciało, abyśmy zanurzyli się w nim każdym zmysłem, postarajmy się nadać tej chwili formę z jak największą ilością detali wyczuwalnych dla naszych zmysłów. Dla przykładu podam wspomnianą już skrzynię. Wyobraźmy sobie, że za każdym razem czujemy, że spotkało Nas coś wspaniałego, otwieramy Naszą skrzynie i wkładamy do niej to uczucie, w postaci przedmiotu, który łatwo skojarzymy z daną sytuacją. Dodatkowo, można nadać temu zapach, to co czujemy w powietrzu w momencie zajścia, coś przyjemnego, rozbudować to o ulubioną melodię, która brzmi gdy tylko otwieramy Naszą skrzynię.

Po pewnym czasie zauważycie, że Wasza skrzynia nabrała zdobień, znajduję się w pomieszczeniu, ma kolor, zapach, i co najważniejsze jest pełna skarbów, dzięki którym możecie w dowolnym momencie poczuć te mrówki na głowie oraz zmienić swoje nastawienie do gorszego dnia, które spotykają każdego z Nas, jednak słabszy dzień nie musi być smutnym dniem przepełnionym narzekaniem. Zawsze w gorszej chwili możemy przypomnieć sobie ulubioną piosenkę, kilka ostatnich skarbów z Naszej skrzyni, niedawnych osiągnięć, rodzinnych chwil, wspomnień wakacji, zwykłej radości z dnia, którą czuliśmy i wydała Nam się na tyle wartościowa, że trafiła do magicznej skrzyni.

Taka skrzynia nabiera mocy, gdyż skupiamy się na tym, aby wkładać do "skarbca" jak najwięcej dobrych zdarzeń. Nasza świadomość stwierdzi, że spotykają Nas zjawiskowe, niepowtarzalne rzeczy, dzięki którym promieniejemy i dzielimy się Nasza energią ze wszystkimi najbliższymi. Zaczniemy płynąć na fali życiowego "flow" intuicyjnie robiąc coraz więcej korzystnych rzeczy dla samych siebie i otoczenia, w którym się znajdujemy, zaczniemy inaczej myśleć i postrzegać to co dotychczas wydawało się tylko szare Oczywiście nie musi to być skrzynia, może to być ogród, w którym sadzicie z każdym uczuciem kwiaty, las, obraz który jest w trakcie powstawania. Jedynym wymogiem jest progres "dzieła" a wyznacznikiem wizji i jej rozbudowy jest wyłącznie Wasza wspaniała i niepohamowana wyobraźnia.

Zachęcam Was do kolekcjonowania i rozbudowy "skrzyni" szczęścia, Waszych wspaniałych momentów, chwil, zdarzeń, które są wyjątkowe i zjawiskowe i w pewien sposób magiczne dla Was, złapcie je poczujcie i odłóżcie delikatnie w bezpiecznie miejsce, na półkę, do skrzyni, posadźcie kwiat, poczujcie jak pachnie, delektujcie się tą chwilą, aby ją jak najlepiej zapamiętać.

Życzę każdemu chociaż jednej szczęśliwej chwili tego wieczoru.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

✅ Enjoy the vote! For more amazing content, please follow @themadcurator for a chance to receive more free votes!

Prawdziwe szczęście ma się w sercu. Daje olbrzymią siłę.
Nie znika nawet w momentach rozpaczy, gdy po policzkach spływają łzy. Szczęście to coś więcej niż radość.

Twój post został podbity głosem @sp-group
kurator @pdj85coexist

!tip 0.2 hide

To takie oczywiste. Szczęścia nie da się wyrywać jak kalosza z błota, je się otrzymuje w zamian.