Czy w drodze na szczyt, jesteśmy wdzięczni za to co mamy dotychczas ?

in polish •  5 months ago 

 Witam Was serdecznie w ten wspaniały poranek  Mamy przed sobą kolejny zjawiskowy dzień, w którym możemy zrobić cokolwiek zechcemy, mamy szansę zmienić coś albo trzymać się tego, co mamy. 

Może to właśnie dziś powinniśmy podziękować najbliższym za wsparcie, uśmiechnąć się do starszej osoby i pomóc jej wnieść torby na czwarte piętro, a może wewnątrz Nas siedzi jakiś problem, sytuacja, z którą borykamy się od dłuższego czasu.

Jeżeli czujemy, że powinniśmy z kimś porozmawiać, coś mu powiedzieć, przeprosić, podziękować, pokazać coś, zróbmy to właśnie dziś. Nigdy nie będzie idealnego momentu, zawsze znajdzie się jakaś cząstka Nas, która powie "jutro" ale czy warto to odkładać?

Jednak w całym tym zamieszaniu zapominamy o najważniejszym, o wdzięczności za to co zrealizowaliśmy do dnia dzisiejszego. Dla jednych jest to wspaniała rodzina, dla innych pięcie się po szczeblach kariery, sukces finansowy, nienaganne zdrowie, przyjaciele, na których można liczyć.

Wszyscy jesteśmy w innym miejscu naszego życia, oczekiwań, różnimy się poglądami, zachowaniem, sposobem myślenia i niewątpliwie miejsce, w którym się znajdujemy, jest wynikiem naszych decyzji z przeszłości, są one rezultatem wszystkich działań, jakie uznaliśmy za słuszne.  Jak często dziękujemy za to, co mamy, za wspaniałą rodzinę, zdrowie, motywację, zapał, wiedzę, pieniądze? Czy możliwe jest, aby nie doceniać tego, co się ma i oczekiwać więcej i więcej ?

 Moim zdaniem powinniśmy doceniać to, co mamy, dzielić się tym, co aktualnie posiadamy, być wdzięcznym za to, czym dysponujemy w tym momencie. Poświęćmy każdego dnia chwile czasu na rozmowę ze samym sobą, zastanówmy się jaką ciężką drogę przebyliśmy, podziękujmy za dobre decyzje, znaki, za wszystko, co doprowadziło Nas do miejsca gdzie jesteśmy teraz. 

Podziękujmy za każda jedną chwilę, jaką napełniła Nas szczęściem, entuzjazmem oraz za te smutniejsze, dzięki którym mogliśmy zrobić korektę naszego planu, otrząsnąć się. Wszystkie doświadczenia jakie zebraliśmy są bezcennymi lekcjami, które możemy zapomnieć albo budować na ich podstawie porywające i zjawiskowe rzeczy:)
Pamiętajcie, iż okazując wdzięczność pokazujecie, że jesteście gotowi na więcej, otwieracie się na nieznane możliwości i sytuację, które tylko czekają na zaproszenie.

Dzielmy się tym, co mamy, rozmową, uśmiechem, wsparciem, pieniędzmi, pokazujmy, że stać Nas na dobre gest słowa, które wrócą do Nas z niesamowitą siłą w najmniej spodziewanym przez Nas momencie, jednak w chwili ich powrotu poczujemy, iż obraliśmy właściwą drogę!

Wszystkim życzę dnia przepełnionego refleksjami, dzięki którym w Waszych głowach powstaną fantastyczne wizje, pomysły, działania które sprawią, że każdego dnia będziemy budzić się jako lepsza wersja siebie !!! 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Twój post został podbity głosem @sp-group. Kurator @julietlucy.

Congratulations @edios! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 10 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 50

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!