TALIZMANsteemCreated with Sketch.

in polish •  8 months ago 

Po co komu talizman? Przedmiot , rzecz ,która ma dla nas znaczenie sentymentalne, związane z miejscem ,osobą ,zdarzeniem a przede wszystkim wiarą ,że ma magiczną moc. Nie istotne jaką moc , ważne ,że ją ma i my w to wierzymy. Bo moc nie jest siłą jest iskrą intencji ,naszych intencji. Dlaczego pisze dziś o talizmanie ,bo taki dostałam od natury. Brzmi dziwnie, ale tak jest i przybliżę trochę temat.
Ostatnie wakacje spędziłam blisko natury , lasy szumiące ,łąki pachnące ,ważki ,których skrzydła cudownie mieniły się w słońcu , bociany latające ,żaby kumkające ,wody migoczące ,piękne nasze świętokrzyskie .
20180806_154122_HDR.jpg

Capture+_2018-09-15-22-42-43_2.png

Przyroda była mi bliższa niż ludzie .Kiedy dłużej przebywam na łonie przyrody ,czuje z nią głębszą więź . To nie jest coś co słowa potrafią przekazać ,to czysta energia i kiedy wracam do „szumiącego"miasta ,to moje ciało ,organizm instynktownie szuka natury ,z którą czuł więź . Miasto emanuje inną energią ,ale wieź z naturą nie znika , zostaje. Dziś na spacerze ,cudowne popołudnie ,słoneczko i drzewo-kasztan. Dzieciak tera zbierają kasztany i nie łatwo o kasztana,serio. Stoję pod kasztanem super światło do fajnej foty jesiennej ,ale przydałby się kasztan. Szukam pod drzewem ani jednego nie było, więc mówię - pół szeptem: ” ehh przydałby się choć jeden kasztan do zdjęcia” i nagle gałęzie się kołyszą i spada , dosłownie jeden kasztan . Jeden!!! Na moje życzenie spadł kasztan .
20180912_174930.jpg

Śmieszne ? może ,ale to było moje szczere ,czyste z serca życzenie ,chciałam zrobić zdjęcie i drzewo mnie wysłuchało . Mam tego kasztana ,zabrałam go ,wymalowałam mu słońce ,bo stał się moim talizmanem czystych ,słonecznych intencji i marzeń . Kiedy nasze serce jest czyste ,z dobrymi intencjami wszechświat nas słucha i zawsze odpowie . Otrzymałam znak nasiono drzewa kasztana ,które mnie wysłuchało .

20180912_181958.jpg

Moje postrzeganie będzie dla Was ; magiczne ,albo naiwne , banalne, albo głupie lub nie zrozumiałe , może takie być w Waszym odczuciu w waszym postrzeganiu . Ja tylko przekazuje Wam moje postrzeganie, moje doświadczenie, nie oceniam ,przyjmuje i odpuszczam ,czuje i odczuwam , nie trzymam się kurczowo , słucham swojego Centrum. To moja perspektywa,
którą Wam chciałam opowiedzieć . Mój talizman na życzenie od kasztana , od teraz zawsze ze mną , sprawia mi wiele radość . Nie posiadam go, nie jest własnością, jest nadzieją na dobre chwile ,które sama kreuje . Otrzymałam nasiono kasztana ,które spadło na moje życzenie ,nie kupicie takiej magii za żadne pieniądze ,żaden diament nie ma takiej mocy, jak mój talizman kasztanowy . Po co opowiadam Wam moją historię ? Z potrzeby serca i dzielenia się tym, co większości ludziom wydaje się zwyczaje i bez znaczenia . Ja z tego buduje chwile, dnie , tygodnie , lata , życie . Dzień jest jak kolorowanka, którą koloruje chwilami , bo wybieram widzieć magię . Czym jest dla mnie magia ? Jest pozytywnym postrzeganiem , pozytywnym myśleniem ,które ma magiczną moc wspierania i wole się trzymać jednej pozytywnej myśli niż 10 nie pozytywnych. Trzymam się tego co buduje i wspiera ,nie co ciągnie w dół i każe porównywać się i ścigać . Słucham Siebie :)
Miłego dnia, albo wieczoru bez wzglądu na porę kiedy to czytacie.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!